Ольга Буславець

Буславець розповіла, які компанії перевищили показники генерації електроенергії

Державні компанії НАЕК “Енергоатом” та ПАТ “Центренерго” у травні перевищили прогнозовані показники генерації електроенергії.

Про це заявила т.в.о. міністра енергетики Ольга Буславець під час засідання комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, пише пресслужба Мінекоенерго.

“За аналізом виконання фізичного балансу за травень “Енергоатом” перевиробив, у порівнянні з прогнозом, 550 млн кВт-год. При цьому теплова генерація недовиробила”, – зазначила очільниця міністерства.

Так, за оперативними даними виконання енергобалансу за місяць, ПАТ “Центренерго” виробила більше на 320 млн кВт-год. Водночас, 30% вугілля для виробництва електроенергії (200 тис. тонн) було заміщено газом в обсязі 136 млн куб. м.

“Це є неприпустимим в умовах профіциту вітчизняного вугілля на складах ТЕС та шахтах. Приватні теплоенергетичні компанії виробили на 383 млн кВт-год менше планових показників, що теж призвело до зниження спалювання вугілля приблизно на 190 тис. тонн”, – сказала Буславець.

Нагадаємо, НАЕК “Енергоатом” у травні виробив на 11,2% більше електроенергії, ніж передбачено в прогнозному балансі, а саме 5,5 млрд кВт-год.

Однак, середньодобова генерація на АЕС зменшилася у порівнянні з показником минулого тижня зі 175 млн кВт-год до 164 млн кВт-год. Сумарне навантаження АЕС з 25 по 26 травня продовжувало зберігатися на тому ж рівні, що й попереднього тижня – 7,3 ГВт, надалі з 27 до 31 травня зменшилося до 6,6-6,7 ГВт. Зниження потужності АЕС в загальному енергобалансі було здійснено відповідно до погодженої “Укренерго” заявки від “Енергоатому”, для виконання заходів Антикризового плану уряду.

Нагадаємо, 1 червня Секретар Ради національної безпеки й оборони України Олексій Данілов на засідання робочої групи з проблемних питань функціонування енергетичної сфери наголосив на необхідності прийняття термінових рішень для збалансування роботи ринку електричної енергії і недопущення маніпуляцій на ньому. Термінові рішення для збалансування роботи ринку електричної енергії мають бути напрацьовані у триденний строк.