Автори подання про неконституційність призначення членів НКРЕКП розраховують на якнайшвидший розгляд справи в КСУ

Народні депутати – автори подання про неконституційність призначення президентом країни членів Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), сподіваються, що Конституційний Суд України не затягуватиме розгляду цієї справи як значимої для країни, повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

“Ці укази призвели до того, що сьогодні, по суті, її (комісії) дії є неконституційними. Треба негайно приймати відповідні законодавчі рішення – управлінські, організаційні, та виправляти ситуацію”, – сказав народний депутат Олексій Кучеренко (фракція “Батьківщина”) на прес-конференції в агентстві “Інтерфакс-Україна” в середу, додавши, що депутати звернулися до суду з проханням якнайшвидше розглянути це подання.

За його словами, автори – 50 народних депутатів, які 3 листопада скерували до КС подання про неконституційність указів щодо призначення членів НКРЕКП і деяких норм закону про НКРЕКП, вважають неконституційними чотири укази глави держави Володимира Зеленського і три укази п’ятого президента Петра Порошенка про призначення членів комісії.

Як повідомив Кучеренко з посиланням на думку авторів подання, укази були видані з перевищенням повноважень і порушують принцип розподілу державної влади. Він додав, що в поданні йдеться про неконституційність положень закону від 19 грудня 2019 року “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення конституційних принципів у сфері енергетики та комунальних послуг”.

“На жаль, були зроблені фатальні помилки, які, на наш погляд, є неконституційними… Дві норми, які спотворили роботу комісії та ситуацію на енергоринку… Повноваження президента продовжувати повноваження членів НКРЕКП… і право президента затверджувати план ротації членів комісії”, – сказав депутат.

Народний депутат Людмила Буймістер зазначила: “Важливо зробити регулятора дійсно незалежним, а те, що було зроблено, усі механізми, які закладені в законі про НКРЕКП, суперечать принципам незалежності регулятора. Він став центральним органом виконавчої влади, став абсолютно залежним від незаконних рішень різних гілок влади”.

При цьому вона висловила сподівання, що КС незабаром відновить нормальну роботу і з урахуванням важливості для національної безпеки саме цього подання воно буде першочерговим.

У свою чергу народний депутат Валентин Наливайченко (фракція “Батьківщина”) наголосив, що в парламенті працює слідча комісія.

“У своєму звіті ми представляємо доказову базу, що керівництво НКРЕКП, пан Тарасюк, та інші члени національного регулятора були призначені непрозоро, без конкурсів”, – сказав він.

За словами Наливайченка, це призвело до того, що регулятор “почав порушувати законодавство України”.

“Ми сьогодні направили звернення керівництву НАБУ, ДБР, СБУ. Ми вказали на докази порушень самим Тарасюком і його підлеглими двох статей Кримінального кодексу України – 364 та 369… зловживання службовим становищем і зловживання впливом”, – повідомив народний депутат.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram