КСУ розглядає подання про неконституційність складу Регулятора

Велика палата Конституційного суду України приступила до слухання справи за конституційним поданням 50 народних депутатів України щодо конституційності призначення членів Національної комісії, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).

Відкрита частина пленарного засідання транслювалася в мережі.

Суддя-доповідач у справі Василь Лемак оголосив матеріали справи за конституційним поданням 50 народних депутатів України щодо відповідності Конституції п.п. 3, 4 р. ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення конституційних принципів в сферах енергетики і комунальних послуг» від 19 грудня 2019 року, указів президента України про призначення членів НКРЕКП.

Автори конституційного подання вважають, що президент діяв за рамками своєї конституційної компетенції, видаючи укази про призначення членів НКРЕКП.

Після виступу судді-доповідача суд перейшов до закритої частини слухання для винесення рішення по справі.

Конституційне подання про невідповідність Конституції указів президента про призначення всіх семи членів НКРЕКП – Валерія Тарасюка, Оксани Кривенко, Олени Антонової, Дмитра Коваленка, Руслана Кайдаша, Ольги Бабій і Олексія Магди, надійшло в суд 4 листопада 2020 року.

Як повідомляв Енергофоронт, подання підписали 50 народних депутатів України, серед яких лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко, а також народні депутати цієї фракції, фракцій «Слуга народу», ОПЗЖ і «Євросолідарності», групи «Довіра» та позафракційні.

Крім того, депутати звернулися до Конституційного суду про визнання такими, що суперечать Конституції положення закону «Про НКРЕКП», які дозволили президенту призначати членів регулятора без конкурсу і проходження спеціальної перевірки, та затверджувати схему їхньої ротації.

Розгляд справи в порядку письмового провадження не передбачає заслуховування учасників справи, задавання питань по суті справи як суддями, так і учасниками процесу один одному.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram