АМКУ вимагає від ТОВ «Євро-Реконструкція» зменшити нарахування за опалення і гарячу воду
Антимонопольний комітет України вдруге надав ТОВ «Євро-Реконструкція» обов’язкові для розгляду рекомендації, спрямовані на запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції. Підприємство має зробити перерахунки та забезпечити належне інформування споживачів про зменшення плати за послуги.
Про це йдеться в повідомленні на сайті АМКУ.
В січні цього року АМКУ надав найбільшим теплопостачальникам обов’язкові для розгляду рекомендації змінити протягом опалювального періоду 2019/2020 років розміри нарахувань плати за теплову енергію та послуги з централізованого опалення всім категоріям споживачів. Приводом для цього стало суттєве – понад 20% – зниження ціни на газ.
В рекомендаціях приписувалося вжити заходи щодо:
- зміни розміру нарахувань за опалення і гарячу воду протягом опалювального періоду 2019/2020 року, у зв’язку зі зменшенням ціни на природний газ;
- забезпечення своєчасного інформування споживачів про здійснені заходи щодо зміни розміру нарахувань за опалення і гарячу воду;
- здійснення в повному обсязі перерахунків усім категоріям споживачів за ненадані, надані не в повному обсязі та/або невідповідної якості послуги, враховуючи умови аномально теплої зими.
Більшість теплопостачальників виконали ці рекомендації, стверджує АМКУ. Однак ТОВ «Євро-реконструкція», яка є постачальником опалення і гарячої води для 300 тисяч мешканців та підприємств лівобережжя Києва, їх проігнорувало. На підприємстві пояснили це тим, що основним видом палива для них є не газ, а вугілля, складова частка якого у виробництві дорівнює 90%.
Проте Комітет встановив, що ця інформація не відповідає дійсності. Протягом чотирьох місяців 2020 року частка газу при виробництві теплової енергії ТОВ «Євро-Реконструкція» становила 42,07%, а у квітні – 56%.
АМКУ звертає увагу, що Постановою НКРЕКП від 17 березня цього року встановлено тарифи на послуги з постачання теплової енергії ТОВ «Євро-Реконструкція» на рівні 827,18 грн/Гкал. Незважаючи на це, підприємство продовжує нараховувати населенню плату за послуги з централізованого опалення за попередніми тарифами – 1341,53 грн/Гкал. Тобто – завищеними на 514,35 грн.
За повідомленням ТОВ «Євро-Реконструкція», знижені тарифи будуть застосовані лише у разі укладення громадянами нових договорів про надання послуги з постачання теплової енергії. При цьому ТОВ «Євро-Реконструкція» не інформувало належним чином споживачів про можливість отримання послуги з постачання теплової енергії за значно нижчим тарифом.
АМКУ стверджує, що така поведінка підприємства містить ознаки зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку, що може призвести до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку. Тож АМКУ на засіданні 17 вересня надав ТОВ «Євро-Реконструкція» наступні рекомендації.
1. Забезпечити у встановленому порядку здійснення перерахунків плати за теплову енергію, послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води у зв’язку із зміною ціни природного газу протягом опалювального періоду 2019/2020 років.
2. Забезпечити публічне інформування споживачів про зменшення плати за послуги з постачання теплової енергії при укладенні договорів про надання послуги з постачання теплової енергії/гарячої води (замість договорів про надання послуг з централізованого опалення/централізованого постачання гарячої води) та умови укладення таких договорів.
Про результати розгляду цих рекомендацій ТОВ «Євро-Реконструкція» має повідомити Антимонопольний комітет України.
Довідка.
ТОВ “Євро-Реконструкція” (код ЄДРПОУ: 37739041), належить офшорній компанії з Кіпру, що пов’язана з екс-нардепом Анатолієм Шкрібляком. ТОВ “Євро-Реконструкція” очолює В’ячеслав Селіванов. З 2012 року ТОВ “Євро-Реконструкція” є власником Дарницької ТЕЦ, яка постачає тепло та гарячу воду промисловим підприємствам та житловим масивам Дніпровського та Дарницького районів. Загалом, ТОВ “Євро-реконструкція” опалює чотири з половиною мільйони квадратних метрів житлової площі у тисяча тридцяти шести житлових будинках Києва.
Читайте нас в Telegram: ⚡️ Енергетичний фронт