Київ

Держекоінспекція потрапила на перевірку Дарницької ТЕЦ лише з четвертої спроби

Держекоінспекція обіцяє розповісти про результати перевірки, що триватиме два тижні

Державна екологічна інспекція з четвертої спроби отримала допуск до перевірки Дарницької ТЕЦ (ТОВ “Євро-реконструкція”). Про це журналістам повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

“Дарницька ТЕЦ є одним з найбільших стаціонарних забруднювачів міста Києва. Працює як на вугіллі, так і на газу. Сьогодні підприємство нарешті допустило до перевірки. До нас звернувся сам керівник В’ячеслав Селіванов з проханням провести перевірку”, – сказав Мальований.

Перевірка проходитиме із залученням засобів лабораторій з кількох регіонів. Екоінспеція перевірятиме якість повітря, поводження з відходами, візьме проби води і, можливо, земель.

“Перевірка триватиме два тижні. За її результатами буде складено уніфікований акт”, – відзначив Мальований.

За його словами, остання перевірка відбулася 1,5 роки тому, після цього Держекоінспеція отримала три відмови при спробі провести інспекцію. Тоді відомство виявило ряд порушень, однак вони не були пов’язані із якістю повітря навколо ТЕЦ.

“Остання перевірка Дарницької ТЕЦ була у 2019 році, на початку. Перевищень норм, встановлених щодо якості повітря, не було встановлено”, – зазначив голова Держекоінспекції.

Разом з тим, він відзначив, що українські норми не відповідають європейським і потребують відповідного перегляду з приведенням у відповідність.

“Сподіваюся, новостворене Мінприроди опрацює це питання”, – додав Мальований.

Дарницька ТЕЦ – теплоелектроцентраль в Дарницькому районі міста Києва. Постачає тепло промисловим підприємствам та житловим масивам Дніпровського та Дарницького районів. Станція опалює близько 8% житлової площі Києва. Проект станції був розроблений Київським відділенням інституту “Теплоелектропроект”. Побудована двома чергами – перша в 1954 році, друга в 1965 році. З 2012...