Газпром знову не забронював додаткових транзитних потужностей
Останніми заявами про закінчення трубоукладальних робіт за проектом “Північний потік – 2”, Газпром фактично грубо натякає, що збільшення постачання газу до ЄС можливе тільки цим газогоном
Попри недостатні запаси газу у європейських ПСГ, компанія Газпром знову не забронювала додаткових транзитних потужностей.
Про це повідомив гендиректор ОГТСУ Сергій Макогон.
“Незважаючи на максимальну ціну на газ в ЄС та недостатні запаси газу у європейських ПСГ, Газпром не забронював на вересень додаткові транзитні потужності 15 млн куб. м на добу, що призведе до зменшення транзиту з 124 млн куб. м на добу до 109 млн куб. м”, – зазначив він.
За словами Макогона, у розрізі останніх заяв про закінчення трубоукладальних робіт за проектом “Північний потік – 2”, Газпром фактично “грубо натякає”, що збільшення постачання до ЄС можливе тільки по цьому газогону.
При цьому, наголосив Макогон, Україна постійно пропонує додаткові потужності в обсязі 63,7 млн кубометрів на добу, але жодного разу Газпром не виявив зацікавленості у збільшенні постачання газу до Європейського Союзу.
На його думку, наступні місяці стануть для Європи іспитом на готовність протистояти тискові Росії та захищати принципи європейської солідарності.
Раніше в ОГТСУ заявляли, що кінцевою метою Росії є повне припинення транзиту газу через територію України, щоб посилити політичний та мілітарний тиск на державу.
У серпні, попри планову зупинку газопроводів “Ямал – Європа” та “Північний потік – 1”, а також рекордне зростання цін на європейських ринках газу, Газпром не виявив зацікавленості у додаткових транзитних потужностях України та почав спустошувати свої підземні сховища газу в Європі.
Нагадаємо, обсяги транзиту російського газу почали скорочуватися ще наприкінці липня. А після пожежі на заводі Газпрому в Росії на початку серпня поставки газогоном Ямал-Європа (через станцію Малнів, неподалік Франкфурта-на-Одері, яка є кінцевою точкою газогону) скоротилися до найнижчого значення.