Газпром

Газпром перестав продавати газ в Європі на 2022 рік

«Газпром» перестав продавати газ європейським покупцям на 2022 рік через власний Електронний торговельний майданчик (ЕТМ).

Про це передає «Інтерфакс» з посиланням на дані терміналу Bloomberg.

Припинено торги лотами газу з поставкою в першому кварталі 2022 і повністю на весь рік. При цьому контракти на зиму 2022-2023 років і на повний 2023-й як і раніше доступні в ЕТМ.

Останній контракт на поставку газу в Європу в першому кварталі 2022 року, за даними агентства, був укладений 23 серпня. Відомо про це стало 27 серпня.

Торги припинили приблизно через годину після оголошення про рішення апеляційного суду Німеччини з питання дотримання норм Газової директиви Євросоюзу в рамках Третього енергопакету ЄС .

Нагадаємо, що у 2019 році в ЄС затвердили нові поправки в Газову директиву, за якими газогони з третіх країн також повинні відповідати Третьому енергопакету. Він передбачає, що одна компанія не може одночасно бути і постачальником газу, і власником газопроводу, яким він поставляється.

Крім того, незалежні постачальники повинні мати доступ до газогону. Це означає, що до 50% потужності має бути зарезервовано для них. У випадку з «Північним потоком – 2» проект буде працювати на половину потужності – 27,5 млрд кубометрів на рік.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram