Укргазвидобування

Вітренко пропонує продавати весь газ Укргазвидобування на ринку

Тимчасово виконуючий обов’язки міністра енергетики Юрій Вітренко пропонує зобов’язати «Укргазвидобування» продавати весь газ українського видобутку всім учасникам ринку природного газу, на умовах не гірше, ніж для НАК «Нафтогаз України».

Проект відповідного протокольного доручення глава Міненерго зачитав на засіданні Кабінету міністрів.

Вітренко пропонує Мінекономіки подати Кабміну як акціонеру «Нафтогазу» проекти рішень, якими визначити наступні напрямки діяльності НАК:

– сприяння розвитку ринку газу і забезпечення безпеки поставок побутовим користувачам, зокрема, вразливим, шляхом продажу газу «Укргазвидобування» постачальникам газу і виробникам теплової енергії для потреб користувачів, в тому числі ОСББ та ЖБК, з 1.04.2021 по 30.04.2022 в обсягах, необхідних для забезпечення зазначених категорій споживачів за фіксованою ціною
– починаючи з квітня 2022 року продаж 100% газу «Укргазвидобування» всім учасникам ринку природного газу на умовах не гірше, ніж для групи «Нафтогаз».

За словами т.в.о. міністра, питання має бути розглянуто в терміновому порядку, щоб провести кампанію контрактування та ресурс в березні з’явився на оптовому ринку, а в квітні – на роздрібному.

Втім, експертне середовище досить скептично сприймає запропоновані Вітренком заходи, називає їх “перекладанням грошей з кишені до кишені всередині групи Нафтогаз” і вважає, що ці заходи не будуть ефективними без ліквідації групи Нафтогаз і фінансової незалежності «Укргазвидобування».

Укргазвидобування — акціонерне товариство, державне підприємство, найбільша газовидобувна компанія у Центральній і Східній Європі, яка видобуває близько 73 % українського газу. АТ «Укргазвидобування» — вертикально інтегрована компанія із замкнутим циклом виробництва: займається пошуком та розвідкою родовищ нафти та газу, їх розробки, а також видобутком, транспортуванням, перероблюванням вуглеводневої сировини та реалізацією нафтопродуктів. Компанія...

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram