Завдяки медіації Міненерго, Центренерго отримає кредит для розрахунку з шахтарями

Міністерство енергетики України завершило медіацію між представниками вугледобувних підприємств і ПАТ “Центренерго“, в результаті чого був досягнута домовленість про відновлення поставок українського вугілля на “Центренерго”.

Про це повідомляється у прес-релізі.

“Міністерство енергетики в межах своїх повноважень доклало максимум зусиль для відновлення роботи українськими шахтарями. Подальші зусилля міністерства будуть спрямовані на доопрацювання нинішньої моделі ринку електроенергії, викривлення якої призвели до кризи, зокрема для вітчизняних гірників”, – заявила в.о. міністра енергетики Ольга Буславець.

Зазначається, що для відновлення роботи державних і приватних шахт, а також своєчасного розрахунку за вугілля з боку “Центренерго” були залучені державні банки “Укргазбанк” і “Ощадбанк”. Сторони досягли попередніх домовленостей про відкриття кредитної лінії для “Центренерго”.

“Так, отримання кредитних коштів дасть змогу “Центренерго” розширити закупівлі вітчизняного вугілля. Відповідно, шахти відновлять видобуток, а гірники зможуть повернутися до роботи”, – говориться у прес-релізі.

У відомстві додали, що гарантії відновлення роботи держшахтами були отримані від вуглевидобувних підприємств.

“Сторони досягли попередніх домовленостей про відкриття кредитної лінії для Центренерго. Отримання кредитних коштів дозволить Центренерго розширити закупівлі вітчизняного вугілля. Відповідно, шахти, які зараз знаходяться в вимушеному простої, відновлять видобуток, а гірники зможуть повернутися до роботи. Гарантії відновлення роботи держшахтами були отримані від вугледобувних підприємств “, – підкреслили в Міненерго.

Гендиректор ДТЕК Енерго Дмитро Сахарук в ефірі програми “Свобода Слова” на каналі “Україна” повідомив, що Центренерго буде купувати українське вугілля без посередників за ціною, яка буде прив’язана до імпортного паритету (Роттердам +, ред.).

“За ціною, яка транспарентная, без корупції, і показує, що шахтарі можуть заробляти гроші в Україні”, підкреслив він.

Нагадуємо:

  • 17 червня Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про пріоритетне використання вітчизняного вугілля в тепловій генерації.
  • 19 червня ФДМУ і Центренерго попросили компенсацію за використання вугілля замість газу при виробництві електроенергії. За словами голови Фонду держмайна Дмитра Сенниченко, рішення Кабміну виробляти електроенергію тільки за рахунок вітчизняного вугілля – це “смертельний вирок” Центренерго. Це може привести до зростання боргів компанії на 2,2 млрд грн.
  • 30 червня під будівлею Офісу президента розпочалася безстрокова акція протесту шахтарів “Мирноградвугілля”, “Добропіллявугілля”, “Селидіввугілля”, представників шахт Львівсько-Волинського басейну”
  • 6 липня в.о. міністра енергетики Буславец за дорученням президента Володимира Зеленського запросила уповноважених керівників Фонду держмайна і компаній ДТЕК Енерго і ДТЕК Добропіллявугілля на нараду для вирішення питання про забезпечення українським вугіллям Центренерго.
  • 8 липня стало відомо, що ТОВ “Д.Трейдінг” (входить в ДТЕК) запропонувало ПАТ “Центренерго” купувати вугілля за формулою Роттердам +. У Центренерго тоді заявили, що їх не влаштовує умова 100% передоплати.
ПАТ «Центренерго» – державна енергогенеруюча компанія. 78,289% акцій компанії належить державі, 21,711% належить фізичним особам та підприємствам. Основними видами діяльності “Центренерго” є виробництво електричної енергії, що постачається в оптовий ринок електричної енергії України та виробництво теплової енергії.  До складу Товариства входять три теплові електростанції: Трипільська ТЕС у Київській області,...
⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram