ЄС не зможе замістити російський газ постачанням СПГ – голова Єврокомісії

Євросоюз найближчим часом не зможе замістити імпорт російського газу постачанням СПГ.

Про це заявила голова глави Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн на Мюнхенській конференції з безпеки.

Також єврочиновниця назвала «дуже дивною» політику «Газпрому» щодо постачання газу до Європи на тлі високих цін.

«Газпром» свідомо намагається постачати якнайменше газу, коли ціни на нього летять вгору. Це дуже дивна поведінка для компанії», – сказала фон дер Ляйєн

При цьому, за словами голови ЄК, Євросоюз найближчим часом не зможе замістити постачання російського газу постачанням СПГ.

“Газ забезпечує 24% енергобалансу всього Євросоюзу, 90% цього обсягу імпортується, 40% імпорту становить російський газ, тобто енергозалежність дуже велика”, – заявила вона.

“Газпром” у січні різко скоротив обсяги експорту газу до ЄС. Постачання газу до країн далекого зарубіжжя у січні 2022 року впало на 41,3%, або на 8 млрд кубометрів до показників січня 2021 року — до 11,4 млрд кубів.

На цьому тлі Європейська комісія опрацьовує нові заходи у сфері забезпечення енергетичної безпеки, включаючи встановлення мінімального обсягу запасів газу, який має бути накопичений у країн, що входять до ЄС, до початку наступного опалювального сезону.

У документі буде закріплено юридичну вимогу, згідно з якою вони повинні мати мінімальний рівень запасів до 30 вересня кожного року.

Раніше Урсула фон дер Ляйєн розповіла, що європейські країни ведуть переговори зі США, Катаром, Єгиптом, Азербайджаном, Нігерією та Південною Кореєю щодо збільшення постачання газу та зрідженого природного газу.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram