Американський радник заради піару просить покупців газу відмовитися від своїх партій СПГ

Представник адміністрації США заради піару звернувся до виробників газу та його найбільших покупців для перенаправлення газу до Європи “у разі загострення ситуації навколо України”.

Агентство Bloomberg повідомляє, що радник Держдепартаменту з енергетичної безпеки Амос Хохштейн звертається до споживачів газу у всьому світі з проханням відмовитись від постачань, які можна було б перенаправити до Європи.

Bloomberg повідомляє, що нібито ведуться переговори з Китаєм (найбільший покупець СПГ у світі), та неназваними чиновниками Японії, Південної Кореї, Індії. На якому рівні проводяться переговори і хто саме представляє сторони – інформагенція не повідомляє.

Білий дім також нібито звернувся до виробників газу, включаючи Катар, Нігерію, Єгипет, Лівію та компанії, що працюють в Алжирі, з проханням збільшити виробництво у разі початку бойових дій. Хто і яким чином звертався від імені Білого дому – листом, телефоном, через соцмережі  – інформагенція не повідомляє, проте пише, що хтось з адміністрації Байдена начебто консультувалася з нафтогазовими компаніями, включаючи Chevron та ExxonMobil.

На відміну від нафти, на світовому ринку природного газу мало незадіяних потужностей, і жоден виробник не повідомляв, що може збільшити виробництво за короткий термін, зазначає агентство. Міністр енергетики Катару Саад бен Шеріда аль-Каабі напередодні заявив:

“Обсяги газу, необхідні ЄС, не можуть бути замінені ніким в односторонньому порядку, без порушення постачання в інші регіони світу. Енергетична безпека Європи потребує колективних зусиль багатьох сторін”.

З огляду на це, звернення радника Держдепартаменту з енергетичної безпеки США виглядає як піар-акція на тлі залякувань Білим домом України нібито їй загрожує військове вторгнення Росії.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram