ХАЕС

Влада міст-супутників АЕС хоче повернути пільги на електроенергію – Енергоатом

Міські голови міст-супутників АЕС просять НАЕК «Енергоатом» посприяти поверненню пільги на оплату електроенергії для жителів міст і сіл, розташованих в 30-кілометровій зоні атомних станцій.

Про це повідомляє пресслужба компанії.

Про це йшлося на зустрічі керівництва НАЕК з мерами міст-супутників АЕС Енергодара, Вараш, Нетішина та Южноукраїнська, в ході якої був підписаний меморандум про співпрацю.

Крім того, присутні висловили думку про необхідність втручання НАЕК у вирішення питань багаторічних боргів перед комунальними підприємствами і АЕС, поліпшення фінансування місцевих лікувальних закладів, розвитку інфраструктурних і соціально значущих проектів.

«Нам вкрай важливо посилити співпрацю, щоб усунути проблеми комунікації і скоординувати роботу з розв’язання нагальних питань соціально-економічного розвитку міст-супутників і підприємств атомної енергетики», – зазначив глава НАЕК Петро Котин.

За його словами, на утримання та експлуатацію об’єктів житлово-комунального та соціально-культурного призначення протягом останніх трьох років «Енергоатом» направив близько 900 млн грн, а комплексний підхід до вирішення гострих проблем міст-супутників є складовою соціальної політики компанії.

В рамках меморандуму буде створено координаційну раду, до складу якої увійдуть представники «Енергоатому», АЕС і органів місцевого самоврядування міст-супутників.

Рада буде займатися, зокрема, питаннями ефективної співпраці з органами держвлади з метою захисту інтересів міст-супутників, спільної реалізації проектів і програм їх соціально-економічного розвитку, вирішенням проблем ЖКГ.

Нагадаємо, що пільговий тариф на електроенергію для жителів 30-кілометрової зони АЕС був скасований з 1 січня 2021 року в рамках чергової зміни ПСО на ринку е/е для населення.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram