Укренерго отримало 27,5 мільярдів збитків за 2020 рік

За підсумками 2020 року приватне акціонерне товариство «Національна енергетична компанія «Укренерго» отримало чистий збиток на суму 27,5 млрд грн.

Про це свідчить зведений звіт про виконання показників фінансового плану компанії.

У той же час в 2019 році «Укренерго» отримало 1,86 млрд грн чистого прибутку, а в 2018 році прибуток склав 2,6 млрд грн.

У Мінфіні, що володіє акціями приватного товариства, з приводу вжитих заходів для подолання мільярдних збитків заявили, що було погоджено надання держгарантій на кредитні кошти з метою погашення заборгованості перед виробниками зеленої енергетики.

Серед основних причин падіння доходів на прикладі показників за IV квартал в «Укренерго», зокрема, називають рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг – НКРЕКП.

За рахунок встановлених тарифів:

  • на послуги диспетчеризації компанією недоотримано 1,2 млрд грн доходів;
  • за електроенергію на балансує ринку недоотримано 1,4 млрд грн доходів;
  • від виконання спецобов’язків недоотримано 11,1 млрд грн.

Згідно з фінансовим звітом компанії 2020 року, всього кредиторська заборгованість досягла 17,9 млрд грн.

Нагадаємо, Наглядову раду ПрАТ «НЕК «Укренерго» очолює турок Шевкі Аджунер, з п’яти членів Наглядової ради четверо – іноземці.

Приватне акціонерне товариство “Національна енергетична компанія «Укренерго» – енергетична компанія з функціями оперативно-технологічного управління Об’єднаною енергосистемою України (ОЕС) та передачі електроенергії магістральними електромережами від генерації до регіональних електромереж енергопостачальних компаній (обленерго). Як оператор системи передачі електроенергії надає послуги з передачі електроенерії магістральними та міждержавними електромережами, диспетчеризації , адміністрування комерційного...
⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram