Експертиза підтвердила майже 40 мільярдів збитків у справі “Роттердам+”

У справі про штучне завищення ціни на вугілля і електроенергію за формулою “Роттердам+” з’явилися результати нової експертизи, яка встановила наявність збитків від формули у розмірі 40 млрд грн.

Про це стало відомо під час розгляду в Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду скарги на закриття прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Віталієм Пономаренком справи “Роттердам+”.

“Експертиза, проведена незалежним експертом за ініціативи органу досудового розслідування, підтвердила документально та розрахунково завищення фактичної вартості електроенергії протягом травня 2016 року-червня 2019 року у розмірі 39,9 мільярда гривень”, – заявив адвокат Віктора Чумака Олексій Бойко.

Експертизу призначили у Національному антикорупційному бюро незадовго до закриття справи.

Нагадаємо, 28 серпня 2020 року, попри те, що розслідування “Роттердам+” знаходилося на завершальній стадії, прокурор САП вирішив закрити справу. НАБУ говорить про відновлення розслідування, що дозволить передати справу до суду для її оцінки неупередженими суддями і громадянським суспільством.

Як повідомлялося, 24 вересня ВАКС відмовився поновити розслідування у справі Роттердам+.

Раніше ЗМІ з посиланням на джерела у САП повідомили, що прокурор ухвалив рішення про закриття справи Роттердам+, оскільки експертиза Служби безпеки встановила відсутність збитків. У НАБУ пообіцяли оскаржити це рішення прокурора.

Формула Роттердам+ – це методика формування ціни на вугілля для виробництва електроенергії тепловими електростанціями. Методику затвердила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП). Згідно з рішенням комісії, вартість вугілля розраховувалася за формулою “ціна вугілля в портах Амстердам-Роттердам-Антверпен плюс вартість його доставки в Україну”....
⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram