Укренерго

“Укренерго” отримало збиток 4,6 млрд грн за І квартал

“Укренерго” за підсумками І кварталу 2020 року звітує про збиток 4,64 млрд грн, тоді як за аналогічний період минулого року був прибуток 1,17 млрд грн (за весь 2019 рік – прибуток 1,86 млрд грн, за 2018 рік – 2,6 млрд грн).

Чистий дохід компанії – 13,63 млрд грн, а собівартість реалізованої продукції – 16,18 млрд грн. Фінансові витрати – 2,37 млрд грн.

На кінець І кварталу зобов`язання “Укренерго” за довгостроковими кредитами банків становили 5,64 млрд грн (на початок 2020 року – 4,63 млрд грн, на початок 2019 року – 4,9 млрд грн), а зобов`язання за короткостроковими кредитами банків – 9,2 млрд грн (на початок 2020 року – 7,95 млрд грн, на початок 2019 року – 9,75 млрд грн).

Читайте також:  ЄБРР готовий профінансувати «Укренерго» для часткового покриття дефіциту коштів компанії

За даними “Укренерго”, ця компанія на кінець 2019 року порушувала низку фінансових умов щодо деякої частини своїх кредитів. Як наслідок, відповідні кредити в сумі 6,9 млрд грн були перекласифіковані у короткострокові зобов’язання, у результаті чого короткострокові зобов’язання компанії перевищували її оборотні активи на 7,9 млрд грн.

“Компанія не отримувала жодних повідомлень про припинення подальшого фінансування або повідомлень про вимоги щодо негайного погашення будь-яких кредитів. Кредити були отримані у формі субкредитів від Міністерства фінансів та були прогарантовані урядом України, – зауважує “Укренерго”. – Компанія веде переговори про залучення додаткових кредитів для фінансування робочого капіталу та виконання спеціальних обов’язків, здійснює постійний моніторинг ліквідності, контроль за операційними та іншими витратами, підтримує капітальні інвестиції на мінімально необхідному рівні”.

Читайте також:  «Гарантований покупець» і «Укренерго» заборгували «Енергоатому 4,8 млрд грн за лютий-березень

Нагадаємо, “Укренерго” надає послуги з передачі електричної енергії та послуг з диспетчерського управління, купівлі-продажу електричної енергії для врегулювання небалансів та балансування. З липня 2019 року на компанію було покладено спеціальні обов’язки (ПСО) із збільшення частки виробництва енергії з альтернативних джерел.

Нещодавно в Міненерго заявили про кризу неплатежів на ринку електроенергії. За даними відомства, борг населення перед постачальниками електроенергії становить 4,7 млрд грн. Постачальники електроенергії мають борги перед “Укренерго” на 5 млрд грн. “Укренерго” заборгувало понад 8 млрд грн держпідприємству “Гарантований покупець”, яке в свою чергу має борги на понад 10 млрд грн, у т.ч. 6,3 млрд грн – перед “зеленою” генерацією, 4 млрд грн – перед “Енергоатомом”, 200 млн грн – перед “Укргідроенерго”.

Така ситуація виникла, з одного боку, на фоні в т.ч. зниження споживання електроенергії під час теплої зими, сповільнення промисловості, карантинних заходів в економіці, а з іншого боку, – збільшення виробництва електроенергії вітрових і сонячних електростанцій, яка дорожча від електроенергії атомної і теплової генерації.

У кінці квітня Міненерго оновило прогнозний баланс електроенергії на 2020 рік. Як зазначалося, в 2020 році загальне виробництво електроенергії в Україні складе 143,9 млн кВт-год (це на 6,3% менше порівняно з попереднім планом). При цьому АЕС мають згенерувати 73,7 млн ​​кВт-год (-9,42%), ТЕС – 38,87 млн ​​кВт-год (-8,4%), гідроелектростанції – 11,1 млн кВт-год (-8,4%), теплоелектроцентралі – 11,1 млн кВт-год (+0,4%), “зелені” електростанції – 11,37 млн ​​кВт-год (+11%). Оновлений прогноз також передбачає скорочення імпорту електроенергії на 10% – до 5,1 млн кВт-год, і експорту – на 21%, до 6,9 млн кВт-год.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram