Різке збільшення споживання газу в Європі не дає змоги закачувати газ до українських ПСГ

У “Газпрому” на 2021 рік діє довгострокове бронювання українських потужностей об’ємом 40 млрд куб. м – це 109 млн куб. м на добу

“Газпром” забронював усі запропоновані додаткові транзитні потужності України на травень, оскільки Європа різко збільшила споживання газу. Це поки не дає змоги розпочати масове закачування газу до українських підземних сховищ.

Про це з посиланням на результати місячного аукціону на Regional Booking Platform повідомляє державний інформаційно-аналітичний центр “Держзовнішінформ”.

“Наразі Європа різко збільшує споживання газу. Глобальні обсяги постачання СПГ, а також трубопровідного газу з Росії перебувають на максимумі, але це не дає змоги поки що розпочати масове закачування газу до підземних сховищ, щоб підготуватися до майбутньої зими”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що на платформі RBP у понеділок бронювали додаткові транзитні потужності на травень. Із запропонованих 15 млн куб. м на добу “Газпромом” було запитано усі 15 млн куб. м на добу.

При цьому, на квітень, березень і лютий “Газпром” викуповував трохи менше – по 14,2 млн куб. м на добу.

Нагадаємо, у “Газпрому” на 2021 рік діє довгострокове бронювання українських потужностей об’ємом 40 млрд куб. м – це 109 млн куб. м на добу.

З урахуванням 15 млн куб м додатково заброньованих на аукціоні – загалом відбулося прокачування 124 млн куб. м в добу.

У квітні “Газпром” прокачував через Україну в середньому по 124 млн куб. м на добу, повністю вибираючи заброньований обсяг.

У січні 2021 року “Газпром” прокачував через Україну в середньому по 124,51 млн куб. м на добу, у лютому – 104 млн куб. м, у березні – 119,5 млн кубів.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram