Рада створила тимчасову слідчу комісію для перевірки корупції в “Нафтогазі”

266 нардепів проголосували за створення ТСК з питань розслідування фактів корупції, які спричинили суттєві втрати з держбюджету.

27 січня Верховна Рада підтримала проєкт постанови №6340 про створення тимчасової слідчої комісії (ТСК) щодо фактів можливих корупційних дій, які призвели до значної втрати доходів державного бюджету. Про це передає кореспондент видання “Енергофронт“.

За документ із зауваженнями профільного комітету парламенту проголосувало 266 народних депутатів за необхідних 226.

У проєкті постанови йдеться, що перевірятимуть НАК “Нафтогаз Україна” та дії двох державних служб – податкової і митної.

ТСК займатиметься дослідженням фінансово-господарської “Нафтогазу”, зокрема:

  • проведенням перевірки відомостей щодо технічного та фінансового стану, ефективності використання основних фондів, що є об’єктами державної власності, а також стану систем розподілу природного газу;
  • перевіркою відомостей щодо видів діяльності “Нафтогазу” та інших господарських товариств, пов’язаних з видобутком, транспортуванням, зберіганням, розподілом, постачанням природного газу, та його зовнішньоекономічної діяльності;
  • перевіркою дотримання затверджених основних засад здійснення державної власності щодо “Нафтогазу”, основних цілей та пріоритетів, згідно з якими держава володіє зазначеною компанією;
  • перевіркою відомостей щодо отримання та використання “Нафтогазом” фінансової підтримки від держави.

Одним з основних завдань ТСК буде “розслідування критичної ситуації у сфері тарифоутворення, яка склалася внаслідок дій посадових осіб акціонерного товариства “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України”.

У пояснювальній записці до документа йдеться, що Державна аудиторська служба України в підсумку ревізії в “Нафтогазі” виявила факти дій, які призвели або можуть призвести до втрати фінансових та матеріальних ресурсів на суму 250,9 млрд грн.

ТСК складатиметься з 13 народних депутатів, голова комісії – нардеп від “Батьківщини” Іван Крулько, заступник голови – нардеп Роман Мулик (фракція партії “Слуга Народу”).

Також до складу комісії входять нардепи від “Слуги Народу” Ірина Аллахвердієва, Сергій Бабак, Юлія Діденко, Олексій Ковальов, Олександр Ковальчук, Євген Петруняк, Анна Пуртова, нардеп від ОПЗЖ Олександр Колтунович, Володимир Цибаль з фракції партії “Голос”, Ніна Южаніна з фракції партії “Європейська Солідарність”.

Матеріально-технічне, кадрове, інформаційне та організаційне забезпечення діяльності ТСК покладено на Апарат Верховної Ради.

Термін дії комісії – рік з дня утворення. Звіт про виконану роботу мають заслухати на засіданні парламенту не пізніше ніж за 6 місяців з моменту утворення ТСК.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram