Портфель «Нафтогазу» на 70% збитковий – трейдер

НАК «Нафтогаз України» продає газ промисловості за ціною нижче ринку на 5-7%, в результаті портфель компанії  на 70% збитковий.

Про це повідомив СЕО компанії «Енерджі Трейд Груп» Володимир Шведкий в інтерв’ю Oilpoint.

«Вони ( “Нафтогаз” – Ред.)  вже півроку продають газ промисловості дешевше, ніж він коштує на біржі, – з дисконтом в 5-7%. У нас є фактаж. На біржі ціна, умовно, 4500 грн за тисячу кубометрів, а Нафтогаз продає кінцевим споживачам по 4200 грн за тисячу кубометрів. Питання: навіщо? Якщо через рік хтось проаналізує портфель НАКу, то в порівнянні з біржовими торгами їх продажу промисловості, напевно, на 70% будуть збитковими. Це злочин» , – повідомив Шведкий.

Трейдер додав, що  «Нафтогаз» таким чином  «віджав» 15-20% ринку.

На думку Шведкого така стратегія «Нафтогазу»  на ринку газу немає ніякої бізнес-моделі, а є, скоріше, виконанням KPI.

Крім цього, трейдер зауважив, що на ринку газу для населення Нафтогаз пропонує ціну на тисячу гривень дещевше, ніж вартість закупівлі ресурсу постачальників.

«Ви розумієте, що це не бізнес? Це бажання захопити клієнтів. Коли споживач отримує кілька місяців або квартал ціну нижче за ринок, то колись він заплатить за те, що цей постачальник на ньому втратив. Але це вже буде інший ринок. Ринок монополістів» , – додав Шведкий

В інтерв’ю Володимир Шведкий  розповів також чому видобувні компанії не розвивають свій роздріб на ринку газу і що чекає на ринок для населення в найближчі 3-4 роки.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт