Рішення щодо регулювання цін на газ прийнято в інтересах «Нафтогазу» – РГК

Адміністративне обмеження ціни газу для населення з боку Уряду призведе до укріплення монополії НАК «Нафтогаз України», вважають у «Регіональній газовій компанії» (РГК). Також в РГК додають, що дії Уряду спрямовані на ліквідацію конкуренції, дискримінацію і знищення приватного бізнесу на національному газовому ринку.

«Прийняте Кабінетом міністрів рішення про адміністративне втручання в роботу ринку природного газу є руйнівним для його розвитку, про що зазначено в заяві Європейської Бізнес Асоціації. Ігноруються європейські механізми прозорого регулювання, які забезпечують рівність учасників ринку і зберігають конкуренцію», – повідомляє РГК.

На думку РГК, єдиним одержувачем вигоди від дій уряду є НАК «Нафтогаз України» – за рахунок збереження одноосібного доступу до природного газу українського видобутку. Тим самим ігноруються рекомендації Секретаріату Європейського Енергетичного співтовариства про те, що для розвитку ринку газу необхідно створити рівний і конкурентний доступ до цього ресурсу.

Нагадаємо, 18 січня Кабінет міністрів встановив граничну ціну на газ для населення на рівні 6,99 грн за кубометр (зараз тариф становить від 6,99 до 10,8 гривні). Така ціна діятиме з 1 лютого та до завершення опалювального сезону або до скасування карантину.

Регіональна Газова Компанія (РГК) працює на ринку розподілу газу та спеціалізується на управлінському консалтингу в газорозподільному секторі. Бренд «Регіональна Газова Компанія» використовують 20 приватних газорозподільних компаній, що керуюють інженерно-технічними системами територіально розподіленої мережі. Це підприємства, що обслуговують індивідуальні домогосподарства і промислові компанії в 19 областях України. Щорічно вони доставляють...

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram