Перший енергоблок БєлАЕС працює на 100% потужності

12 січня перший енергоблок Білоруської атомної електростанції виведений на номінальний рівень потужності.

Теплова потужність блоку становить 3 200 МВт, електрична потужність – 1170 МВт, пише пресслужба Білоруської АЕС.

“На цьому рівні потужності на енергоблоці відповідно до програми етапу дослідно-промислової експлуатації продовжаться статичні й динамічні випробування. Після їх успішного завершення протягом 15 діб буде проведено комплексне випробування обладнання і систем енергоблоку на номінальній потужності”, – йдеться у повідомленні.

Пресслужба повідомляє, що в промислову експлуатацію енергоблок в установленому порядку буде прийнятий приймальною комісією після успішного завершення комплексного випробовування обладнання.

Нагадаємо, Білорусь веде будівництво АЕС поруч з містом Островець в Гродненській області за російським проєктом ВВЕР-1200. Вона буде складатися з двох енергоблоків потужністю 1200 МВт кожен. Спочатку перший енергоблок планували запустити в 2016 році. Пізніше терміни пересували на листопад 2018 року. Після інциденту з корпусом реактора для першого енергоблоку запуск перенесли на 2019-й, а пізніше на 2020-й, а другого блоку – на 2021-й.

Після тривалих переговорів Литві, Латвії та Естонії, які раніше домовилися про бойкот електроенергії з Білорусі після запуску там білоруської атомної електростанції, вдалося виробити загальну методику з торгівлі електроенергією. А в затвердженому Міністерством енергетики України прогнозному балансі електроенергії на наступний рік, не передбачено імпорт або експорт з Білорусі та Росії.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram