НКРЕКП

НКРЕКП знизила тариф на послуги постачальника «останньої надії» на ринку е/е

Національна комісія, яка здійснює держрегулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, встановила тариф на послуги постачальника «останньої надії» (ПОН) на перший квартал 2022 року у розмірі 516,85 грн/МВт-год.

Про це йдеться на сайті НКРЕКП.

Це у 2,4 рази менше за розмір діючого тарифу у четвертому кварталі 2021 року (1238,16 грн/МВт-година).

Таке різке зниження тарифу відбулося внаслідок ухвалення регулятором постанови №2631 від 17 грудня 2021 р. «Про внесення змін до Методики розрахунку тарифу на послуги постачальника «останньої надії».

Зокрема, згідно з методикою, тариф на послуги ПОН розраховується на підставі даних за фактичними цінами на електроенергію на ринку «на добу вперед» за перші 2 місяці базового періоду, та має становити на перший квартал 2022 року 856,93 грн/МВт-год.

Проте відповідно до внесених регулятором змін у методику, якщо тариф на послуги ПОН виявляється вищим за п’ятикратний розмір середньоарифметичного розміру тарифів на послуги постачальників універсальних послуг (ПУУ) станом на перше число розрахункового періоду, то він встановлюється на рівні цього п’ятикратного розміру.

Відповідно до закону «Про ринок електричної енергії», тариф на послуги ПОН має визначатися на конкурсі. Однак якщо конкурс не відбувся, тариф встановлює тимчасово НКРЕКП.

Функцію постачальника «останньої надії» на ринку електроенергії з 1 січня 2019 року до 31 грудня 2021 року виконує ДПЗД (державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності) «Укрінтеренерго», визначене урядом на позаконкурсній основі.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram