Витренко

Нафтогаз забезпечив десяту частину надходжень у держбюджет – Вітренко

Іншими словами, сплачена державі часточка від так званого “податку на газ”, який у вигляді надприбутків від перепродажу газу отримує державний монополіст НАК «Нафтогаз України», забезпечує десяту частину надходжень у держбюджет.

НАК «Нафтогаз України» в 2021 році сплатив у державний бюджет 116 млрд грн податків та зборів.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова правління компанії Юрій Вітренко.

«Національна компанія забезпечила десяту частину усіх надходжень до державного бюджету України. Для розуміння – майже стільки було спрямовано на потреби Міністерства оборони у 2021. Це на 13 млрд грн (12,6%) більше, ніж у 2020 році», – відзначив він.

Вітренко підкреслив, що покращити фінансові результати роботи і збільшити платежі до держбюджету вдалося завдяки змінам у підходах до керівництва компанії, починаючи з ІІ кварталу 2021 року.

Голова правління нагадав, що в 2020 році і в І кварталі 2021 року «Нафтогаз» був збитковим.

«Це і призвело до змін у його керівництві. Вже за ІІ квартал 2021 року компанія показала прибуток у фінансовій звітності, огляд якої на відповідність міжнародним стандартам зробив міжнародний аудитор», – повідомив він.

При цьому Вітренко зауважив, що відрахування в держбюджет у 2020 році включали ще й дивіденди (розподіл прибутку) за 2019 рік. Він підкреслив, що весь прибуток тоді фактично забезпечив один напрям діяльності – транзит, без надходжень від якого, включно з надходженнями за рішенням Стокгольмського арбітражу, «Нафтогаз» був би збитковим і у 2019 році.

«З 2020 року діяльність з транспортування газу була відокремлена від Нафтогазу. І хоча в 2014-2019 роках я безпосередньо відповідав саме за цей напрям, транзит, включно зі Стокгольмським арбітражем, а в 2020 році я взагалі залишив Нафтогаз, я не знімаю з себе відповідальність за тогочасні результати роботи компанії, які могли бути кращими», – заявив Вітренко.

За його словами, у 2021 році, попри всі закиди щодо витрачання «Нафтогазом» державних коштів, НАК не тільки не взяла з державної казни жодної копійки, а й повністю сплатила всі податки, збільшивши платежі в держбюджет.

«Дякую всім, хто забезпечив такий позитивний результат, хто допомагав або навіть просто вболівав за національну компанію», – резюмував Юрій Вітренко.

Група НАК «Нафтогаз України» – найбільша державна вертикально інтегрована нафтогазова компанія України, підприємства якої видобувають близько 90% газу і нафти в країні. НАК займається розробкою родовищ, видобутком нафти і газу, а також реалізацією нафтопродуктів через мережу АЗС. «Нафтогаз України» об’єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Група є монополістом зі зберігання...
⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram