Хто відповість за мільярди гривень боргів? Нафтогаз поскаржився на газзбути і на збитки через ПСО

Режим покладання спеціальних обов’язків (ПСО) нібито захистив не громадян, а приватні газопостачальні компанії, які обслуговували домогосподарства з 2015 року в рамках ПСО, і, використовуючи слабкість правил покладання спеціальних обов’язків, не заплатили за газ державній компанії «Нафтогаз України» 23,5 млрд грн.

Про це заявив фінансовий директор Групи «Нафтогаз» голландець Петер Ван Дріл в публікації в грантовому виданні LIGA.

«Чому попередні уряди не змогли скасувати режим ПСО, який був настільки очевидно несправедливим і хто відповість за 23,5 млрд гривень боргів? За гроші, які приватні компанії не заплатили за газ державній компанії, всі ці роки використовуючи слабкість правил ПСО?», – йдеться в статті.

Ван Дріл уточнив, що газопостачальні компанії не оплачують газ, отриманий до 31 липня 2020 року.

«Ми знаємо, що кінцеві споживачі оплатили свої рахунки перед газопостачальними компаніями, громадяни України дуже сумлінні. А ось що сталося з усіма цими грошима далі – загадка. Проблема в тому, що газопостачальні компанії просто не оплачують газ, отриманий до 31 липня 2020 завдяки ПСО», – зазначив топ-менеджер «Нафтогазу».

Раніше в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко заявив, що відкриття “ринку газу” для населення показало, що облгази групи РГК Дмитра Фірташа завищують ціни – нібито на майже 50% вище, ніж постачальники, які не мають домінуючого положення, наприклад – НАК «Нафтогаз України».

Увага: контент сторінки містить посилання на статті, які генерується автоматично за допомогою ключових слів.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram