Нафтогаз створив великий запас готівки в банку і готовий до спаду цін на газ строком більше року

Спад на ринку газу в 2020 році “був несподіваним”, проте група “Нафтогаз України” має достатній фінансовий запас, щоб пережити його, заявив фінансовий директор групи Петер ван Дріл на прес-конференції в четвер.

“У 4-му кварталі 2019 року була певна тенденція, яка повинна була продовжитися і в 2020-му, і протягом декількох років. Але обставини змінилися, і не на користь НАК … У комбінації з нашою здатністю вийти на ринок і/або взяти гроші у місцевих банків або, можливо, прийти навіть на європейські чи американські ринки, ми маємо дуже хорошу позицію пережити цей спад”, – сказав він.

Ван Дріл підкреслив, що “Нафтогаз” має досить міцний баланс, великий запас готівки в банку, зокрема для виплати 39 млрд грн дивідендів у червні, і низький рівень заборгованості.

“Ця перевага “Нафтогазу” – баланс дуже потужний: ми готові до спаду, і цей спад може зайняти більше року”, – зазначив фінансовий директор.

Як повідомлялося, НАК “Нафтогаз України” в січні-березні 2020 року скоротив чистий прибуток у п’ять разів – до 3,18 млрд грн, а з урахуванням припиненої з цього року діяльності від транзиту газу чистий прибуток компанії впав у 6,5 раза. Виручка “Нафтогазу” в першому кварталі 2020 року скоротилася на 35,5% – до 44,57 млрд грн.

Згідно зі звітом, на кінець березня цього року грошові кошти та залишки НАК на банківських рахунках складали 70,84 млрд грн. Крім того в першому кварталі цього року “Нафтогаз” купив доларові ОВДП з погашенням в червні на 23,18 млрд грн.

Група НАК «Нафтогаз України» – найбільша державна вертикально інтегрована нафтогазова компанія України, підприємства якої видобувають близько 90% газу і нафти в країні. НАК займається розробкою родовищ, видобутком нафти і газу, а також реалізацією нафтопродуктів через мережу АЗС. «Нафтогаз України» об’єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Група є монополістом зі зберігання...
⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram