ХАЕС

На виведення енергоблоку АЕС з експлуатації потрібно $ 300-400 млн – Енергоатом

НАЕК «Енергоатом» оцінює суму витрат на виведення з експлуатації енергоблоків типу ВВЕР-440 в сумі $ 300 млн на один блок, а блоків ВВЕР-1000 – $ 400 млн.

Про це під час online-зустрічі з проблем та перспектив розвитку атомної енергетики, організованої Energy Club, повідомив віце-президент «Енергоатому» Герман Галущенко.

«За нашими оцінками, першими блоками, які повинні бути виведені з експлуатації, – це два блоки на Рівненській станції, це ВВЕР-440. Вартість виведення такого блоку (це оціночна цифра) десь близько $ 300 млн. Якщо ми говоримо про ВВЕР-1000 – це десь близько $ 400 млн», – зазначив він.

За словами Галущенко, процес виведення з експлуатації атомних енергоблоків може тривати десятки років, протягом цього періоду компанія повинна заробляти кошти для фінансування цих витрат.

Нагадаємо, що на початку липня 2020 року пресслужба «Енергоатому» повідомила, що компанія розглядає найбільш оптимальний метод відкладеного демонтажу (тривалістю 52 роки з початку процесу) для виведення блоків з експлуатації для мінімізації радіаційного навантаження на персонал.

Метод відкладеного демонтажу – це витримка енергоблоку в стані спокою протягом декількох десятиліть після вивезення з нього ядерного палива. Такий підхід необхідний для зниження дози випромінювання від найбільш радіаційно забрудненого устаткування реактора і елементів конструкції енергоблоку.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram