Міненерго доручило НКРЕКП перевірити ТЕС, котрі провалили графік накопичення вугілля

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), перевірить генеруючі підприємства, які не виконали план щодо накопичення вугілля.

Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко.

«Міністерство розробило зміни в правила поставки електроенергії, якими посилили вимоги до мінімальних запасів вугілля на складах ТЕЦ і ТЕС, а також контроль за їх дотриманням», – зазначив чиновник.

Серед причин недостатніх сьогодні обсягів вугілля Галущенко назвав систематичне невиконання генеруючими підприємствами графіка вих обсягів його поставки та накопичення.

«НКРЕКП рекомендується перевірити виробників, які мають критично низькі запаси, на дотримання ними ліцензійних умов», – додав глава Міненерго.

За його словами, планові обсяги видобутку вугілля протягом опалювального сезону складуть 9 млн тонн, а обсяг імпорту – близько 4 млн тонн. У той же час міністр зазначив, що ціна на вугілля на зовнішніх ринках вже досягла $ 300 за тонну.

Галущенко нагадав, що атомна генерація взимку працюватиме чотирнадцятьма блоками. Це зменшує потребу на вугілля на суму близько 3,5 млн тонн.

Раніше заступник міністра енергетики Юрій Власенко заявляв, що українська теплова генерація для проходження осінньо-зимового періоду 2021-2022 років може потребувати 4,5 млн тонн імпортного вугілля при 11 млн тонн вугілля власного видобутку.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram