МГУ можна розформовувати – директор Секретаріату Енергоспівтовариства

АТ «Магістральні газопроводи України», що є 100% власником ТОВ «Оператор ГТС України», свою функцію виконало і його можна розформувати.

Про це заявив глава Секретаріату Європейського енергоспівтовариства Янез Копач під час Українського газового інвестиційного конгресу.

У свою чергу джерело в Міністерстві енергетики України пояснило, що в цьому випадку оператор перейде під контроль міністерства, якому на сьогодні належить 100% МГУ, передає Енергopeформа.

«Законопроект для цього не потрібен. Основним завданням МГУ було підписати угоду з продажу ОГТСУ в процесі анбандлінгу «Нафтогазу». Розрахунок фактично вже здійснено, тому немає необхідності утримувати МГУ, тому що воно ніякої додаткової вартості не приносить. Потрібно його ліквідувати і об’єднати з ОГТСУ», – зазначив співрозмовник агентства.

Як повідомлялося, «Нафтогаз» в процесі анбандлінгу створив ТОВ «ОГТСУ», якому передав функції «Укртрансгазу» з управління ГТС України.

ОГТСУ було передано у власність МГУ, 100% акцій якого Кабмін передав в управління Міністерству фінансів. Одночасно держава передала новому оператору в управління газотранспортну систему терміном на 15 років.

На початку грудня 2020 року МГУ здійснило перший платіж АТ «Укртрансгаз» в розмірі 3,85 млрд грн за корпоративні права в статутному капіталі ТОВ «Оператор ГТС України».

Договір купівлі-продажу частки в ОГТСУ передбачає отримання групою початкового фінансового внеску в розмірі 3,871 млрд грн і регулярні змінні платежі протягом 15 років на основі динамічної ціни, розрахованої за формулою, погодженою сторонами.

ПАТ «Магістральні газопроводи України» — незалежний оператор газотранспортної системи України, компанія, що утворена урядом України 9 листопада 2016 року на вимогу Третього енергопакету, що передбачає розділення компаній (анбандлінг) з транспортування, зберігання та видобутку газу, а відтак — реструктуризацію Нафтогазу та ліквідацію Укртрансгазу з утворенням відповідних незалежних компаній. 100% акцій належить...
⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram