ПСГ

Укртрансгаз готовий надати ПСГ для страхових запасів країн ЄС

«Укртрансгаз», як Оператор газосховищ України, готовий надавати послуги зберігання в українських ПСГ страхового запасу газу країн Європейського союзу.

Про це повідомив глава компанії Сергій Перелома під час Українського газового інвестиційного конгресу.

Через критичну ситуацію, що склалася на енергетичному ринку Європи в 2021 році, керівництво ЄС повернувся до питання страхових запасів газу, які дозволили б мінімізувати загрози енергетичній безпеці країн європейського континенту в разі дефіциту поставок газу або різкого коливання цін, як це відбувається в останні кілька місяців.

За словами Сергія Переломи, українські ПСГ готові взяти на себе функцію зберігання страхових запасів газу країн ЄС.

«Найбільші в Європі обсяги і достатні обсяги вільних потужностей українських підземок відкривають широкі можливості для довгострокового зберігання таких запасів», – зазначив він.

Як повідомляв Енергофронт, максимум розрахункової ціни – майже 1400 доларів за тисячу кубометрів – був досягнутий 5 жовтня. При цьому ціни на газ на світовому ринку почали демонструвати зниження з 6 жовтня, після досягнення історичного максимуму на рівні 1937 доларів за 1 тисячу кубометрів.

Як відзначали експерти, зростання цін на ф’ючерси на газ в Європі був пов’язаний з декількома факторами: низьким рівнем заповнювання європейських підземних сховищ газу (ПСГ), обмеженням пропозиції з боку основних постачальників і високим попитом на скраплений природний газ (СПГ) в Азії.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram