Кучеренко: Де можна дізнатися про досягнення слуги народу Геруса на посаді голови енергетичного комітету?
Пан Герус виявився ображеним на мою п’ятничну колонку про його видатну роль в колапсі енергоринку.
Про це на своїй сторінці в фейсбук написав перший заступник голови енергетичного комітету ВР Олексій Кучеренко.
При цьому, жоден із наведених мною аргументів голова комітету по суті не прокоментував і повторив свою пісеньку «я борюсь з монополістами і мене ображають».
Пан Герус чомусь не захотів пояснити українцям, як так трапилося, що після того, як він став головним радником Зеленського по енергетиці, всі (!) державні енергетичні компанії стали збитковими.
В 2018 році, коли Герус ще був блогером, «Енергоатом» отримав 4,6 млрд гривень прибутку і сплатив до бюджету 3,5 млрд грн дивідендів. А у 2020 році, коли Герус цілий голова комітету перший радник президента, «Енергоатом» закінчив рік з 7 млрд грн збитку і просить кредит від державних банків на 5 млрд грн.
Чи візьмемо «Центренерго»: у 2018 році прибуток 500 млн гривень, а за 9 місяців 2020 року з «понятним» Герусом на чолі комітету – збиток 163 млн гривень и пусті склади з вугіллям.
Так може комусь не варто було змінювати професію?
Я більш ніж впевнений, що пан Герус добра і совісна людина, хороший сім’янин і так далі, але ми ж не персональні якості оцінюємо, а реальні результати роботи на високій державній посаді.
За півтора роки, відтоді як він керує комітетом, у нас бардак в кожній сфері його відповідальності. «Нафтогаз» обвалив видобуток газу на 5% за рік, закачав влітку газ по 3 грн, а населенню продає по 8 грн. Як реагує голова комітету? Правильно, вигороджує майже мільярдні премії і бонуси керівництва монополісти.
Видобуток вугілля на державних шахтах в 2020 році упав на 25%, прямі дотації з держбюджету зросли до 3,6 млрд грн.
Так де можна почитати про досягнення слуги народу Геруса на посаді голови енергетичного комітету?
Чи можливо українцям варто запитати про успіхи Геруса у його товариша Притики? Він то точно відчув покращення.
Беремо звіт «Нової-Енергетичної-Компанії» Притики за 2019. Початок року, Герус ще пише пости про «Роттердам+» і «Нова-Енергетична-Компанія» за рік заробила 800 млн грн. Беремо звіт за I півріччя 2020 року – виручка зросла в 5 разів і уже 4,2 млрд грн.
Втім я розумію, чому пан Герус вирішив відповісти на мою колонку саме сьогодні. О 12:00 розпочався імпорт електроенергії з Росії. Тобто сталося те, чого так прагнув і що захищав голова комітету останні 2 місяці. А уже з 6-го лютого – яке співпадіння – компанія Притики стане найбільшим імпортером електроенергії з Росії!
Герус згадує мій законопроект №4493, пише, що це «проект про зростання тарифів». Іронія в тому, що це проект про заборону імпорту електроенергії з Росії і Білорусі, який ще восени 2019 року сам Герус і пролобіював.
Тільки з осені 2019 по весну 2020 року, завдяки його поправкам, Україна витратила на імпорт електроенергії майже 2 млрд грн. Ці гроші у твердій валюті відправили у Росію, замість того, щоб дати роботу своїм енергетикам.
У січні 2021 року, коли через саботаж мого законопроекту 4493 на комітеті, імпорт обійшовся країні в 300 млн гривень. За самими скромними підрахунками, чиста маржа горе-імпортерів за місяць склала 50 млн грн.
Кожен день імпорту зараз обходиться країні в 10 млн гривень і голова парламентського комітету відчайдушно б’ється за його збереження.
Повторю свою думку, яку я виклав у відповідь на закиди Голови комітету – починається період пошука винних в повній енергетичній та комунальній кризі та перекидання відповідальності.
Левова частка відповідальності лежить на Голові комітету Андрію Герусу та його «незалежної» ляльки, Голові НКРЕКП Валерію Тарасюку.
Ну і на тому хто привів їх до влади, звісно.
Бо саме всі вони обіймають ключові ДЕРЖАВНІ ПОСАДИ, хоча постійно шукають когось винного в їх бездарності.(
Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт