Імпорт електроенергії з Білоруської АЕС «покладе» нашу генерацію – «Укргідроенерго»

Імпорт електроенергії з Білоруської АЕС, який може розпочатися в ОЕС України в майбутньому, після введення в експлуатацію першого енергоблоку цієї станції, може здійснюватися за досить низькими цінами для захоплення частки на ринку електроенергії України, що негативно вплине на вітчизняну генерацію і може збільшити енергозалежність країни.

Таку думку в коментарі для агентства ExPro озвучив генеральний директор «Укргідроенерго» Ігор Сирота.

«Це така сама схема, коли нам спочатку дають дешевий газ, для того щоб «покласти» наш видобуток, а потім потихеньку підняти ціну. Давайте ми «покладемо» всю нашу генерацію заради цієї енергії, вона буде продаватися нам просто по собівартості, навіть не закладаючи амортизації. Вони посадять ринок і все», – сказав він.

За словами Сироти, імпорт електроенергії виробництва Білоруської АЕС може негативно вплинути на процес інтеграції української енергосистеми в європейський простір (ENTSO-E).

«Будь-що, що буде десь нам заходити зі сторони – це буде бити по нашій енергетичній залежності. Мало того, якщо ми запускаємо білоруську електроенергію, значить питання входження в європейську енергосистему ми забуваємо. Пішли на рік (дозволили імпорт з БАЕС – ред.), значить після цього ще рік в сторону (зміщення графіку інтеграції в ENTSO-E – ред.). Пішли на два – два в сторону», – додав генеральний директор.

Також він додав, що присутність значного імпорту атомної генерації з Білорусі не дозволить вибудувати правильну модель внутрішнього ринку електроенергії.

«Ми не зможемо побудувати правильну модель ринку, коли електроенергія буде заходити з Білорусі, ми не будемо розуміти наскільки вона впливає на наш ринок», – сказав Сирота.

Нагадаємо, 18 вересня 2019 р Верховна Рада прийняла правку депутата від «Слуги народу» Андрія Геруса, якою був дозволений імпорт електроенергії з Росії та Білорусі в ОЕС України на умовах двосторонніх контрактів. Через декілька годин після голосування депутатів цей закон був підписаний президентом України.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram