Міненерго оновило прогнозний баланс електроенергії на 2020 рік
Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища оновило прогнозний баланс електроенергії на 2020 рік, пише Енергетичний фронт.
Як зазначається, в 2020 році загальне виробництво електроенергії в Україні складе 143,9 млн кВт-год. Це на 6,3% менше, ніж в попередній редакції річного балансу від міністерства за 13 квітня 2020 року.
Найбільше, згідно з документом, виробництво електроенергії має впасти на атомних і теплоелектростанціях. АЕС, за інформацією Мінекоенерго, в 2020 році можуть згенерувати 73,7 млн кВт-год (-9,42%), ТЕС – 38,87 млн кВт-год (-8,4%). Виробництво гідроелектростанцій має впасти на 8,4% – до 11,1 млн кВт-год.
При цьому генерація на ТЕЦ і ВДЕ, навпаки, може зрости. За підрахунками міністерства, теплоелектроцентралі згенерують в 2020 році 11,1 млн кВт-год (+0,4%), а “зелені” електростанції – 11,37 млн кВт-год (+11%).
Оновлений прогноз також передбачає скорочення імпорту електроенергії на 10% – до 5,1 млн кВт-год, і експорту – на 21%, до 6,9 млн кВт-год.
Читайте також: Плачков про новий енергетичний баланс України та надійність енергосистеми держави
Як повідомляє прес-служба міністерства, в новому балансі враховано безпечний і оптимальний графік роботи атомних енергоблоків, який дозволить “Енергоатому” провести відкладені ремонти.
Також, зазначають в Мінекоенерго, новий баланс дозволить забезпечити сталу роботу вугільного сектора, який “є одним з найважливіших елементів енергонезалежності України”.
Надалі міністерство обіцяє реформувати механізм ПСО на ринку електроенергії, щоб дати можливість “Енергоатому” брати участь в різних сегментах ринку, а також зменшити фінансовий дефіцит ДП “Гарантований покупець”.
Читайте також: Через балансові обмеження «Енергоатом» виводить в резерв ще один енергоблок
Раніше повідомляллся, що згідно з новим прогнозним енергетичним балансом на 2020 рік, який був затверджений Мінекоенерго, вироблення електроенергії держкомпанією НАЕК “Енергоатом” буде скорочена до половини існуючої потужності.
Обмеження стосуються 10 енергоблоків всіх чотирьох АЕС в Україні: Запорізької (ЗАЕС), Рівненської (РАЕС), Південно-Української (ПУАЕС), Хмельницької (ХАЕС).
Читайте також: «Такої ситуації ще ніколи не було». Ексміністри енергетики про те, як рятувати країну від блекауту
Як відомо, 85% електроенергії НАЕК “Енергоатом” продає для ДП “Гарантований покупець” за низькою фіксованою ціною 567 грн за МВт*год, для забезпечення дешевої електроенергії населенню та компенсації зеленого тарифу.
Електроенергія з відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) продається по “зеленому” тарифу. У 2020 році середньозважений “зелений” тариф становить близько 4280 грн за МВт*год.
Решта електроенергії, включаючи теплову (близько 30% в загальній генерації), продається на ринку. 29 квітня на ціноутворюючому сегменті ринку “Ринку на добу вперед” (РСВ) в об`єднаній енергосистемі України середньозважена ціна електроенергії склала близько 1550 грн/МВт*год.
Більшу частину (близько 65%) теплової генерації забезпечує холдинг ДТЕК Ріната Ахметова.
Читайте нас в Telegram: Енергетичний фронт