Агентство Bloomberg назвало причину рекордного обвалу європейських цін на газ

Європейські ціни на природний газ впали до найнижчого рівня більш як за два роки. Попит ще більше постраждав через рекордне використання сонячної енергії у Німеччині.

Ціна газу на TFT у Нідерландах впала до €24,17 за мегават-годину (близько $275 за тисячу кубометрів), повідомляє Bloomberg.

Ціни на газ продемонстрували найтриваліше зниження з 2007 року, падаючи упродовж восьми тижнів. Це стало різким поворотом після енергетичної кризи, внаслідок якої минулого року ціни досягли безпрецедентного рівня. І зараз мало ознак того, що спад скоро припиниться.

Відновлювані джерела енергії також знижують навантаження на газ для вироблення електроенергії, а Німеччина минулих вихідних встановила рекорд використання сонячної енергії. Після війни в Україні країна більш ніж на десятиліття, до 2035 року, перенесла свою мету – перейти на 100% відновлювану енергію, щоб скоротити свою залежність від газу. BloombergNEF прогнозує, що до 2030 року вітрова та сонячна енергія досягне 76% від загального обсягу генерації.

Більша частина збільшення кількості сонячних установок у Європейському Союзі спрямована на те, щоб «відійти від дорогого викопного палива швидшими темпами та уникнути подальшого впливу стрибків цін на енергію та загроз безпеки, які сталися за останні 18-24 місяці», – сказала Сара Браун, керівник європейської програми в енергетичному аналітичному центрі Ember.

Щодо запасів газу, то Bloomberg зазначає, що вони набагато більші, ніж зазвичай, на 68%, і, ймовірно, будуть повністю заповнені набагато раніше за стандартну практику. Це знизить більшу частину ризиків пропозиції на наступну зиму, чинячи подальший тиск на ціни. Ціни на зріджений природний газ в Азії також впали до найнижчого рівня більш ніж за два роки, водночас, трейдери щосили намагаються визначити дно через попит, що вагається у Китаї, і достатньої пропозиції.

Зазначимо, що європейські ціни на газ впали до найнижчого рівня з середини 2021 року, коли росія тільки-но почала скорочувати постачання перед вторгненням в Україну. Деякі трейдери передбачають, що цього літа короткострокові ціни можуть іноді навіть піти в мінус.

У травні ціни на газ у Європі впали нижче €25 за мегават-годину (близько $280 за тисячу кубометрів). Пік цін на газ припав на серпень минулого року, коли було встановлено рекордну ціну – майже €340 за мегават-годину.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram