Енергосистема України не може прийняти обсяг нововведених ВДЕ без відхилень у роботі
У робочий день ОЕС України максимально може прийняти не більше 4,7 ГВт встановленої потужності відновлюваних джерел (ВДЕ), а для вихідних та святкових днів максимальний обсяг взагалі знижується до 3,5 ГВт
Станом на початок квітня 2020 року встановлена потужність ВЕС та СЕС в енергосистемі України збільшилася до 5,2 ГВт. Цей обсяг, більший за той, що енергосистема України сьогодні може прийняти без серйозних відхилень у роботі. Про це пише прес-служба ПрАТ “НЕК “Укренерго”.
“Лише протягом 2019 року встановлена потужність ВЕС та СЕС збільшилася у 2,7 рази та досягла показника 4,7 ГВт. Станом на початок квітня 2020 року вона вже збільшилася до 5,2 ГВт, і цей обсяг, більший за той, що енергосистема України сьогодні може прийняти без серйозних відхилень у роботі”, – йдеться у повідомленні.
“Укренерго” зазначає, що в робочий день ОЕС України максимально може прийняти не більше 4,7 ГВт встановленої потужності ВЕС, а для вихідних та святкових днів максимальний обсяг взагалі знижується до 3,5 ГВт. Ці показники можуть знижуватися в залежності від коливань електроспоживання, яке, в свою чергу, залежить від температури повітря та активності споживачів – великих підприємств.
“До кінця 2020 року встановлена потужність ВДЕ може збільшитися ще у півтора рази – до 7,4 ГВт. Стрімке збільшення обсягів ВДЕ вимагає термінових заходів для підвищення гнучкості енергосистеми”, – наголошують в Укренерго.
Як повідомлялося, в середині березня 2020 р. енергетичний регулятор затвердив Звіт з оцінки відповідності (достатності) генеруючих потужностей НЕК “Укренерго”. У цьому документі оператор системи передач рекомендує ввести зобов’язання для інвесторів у ВДЕ забезпечувати для своїх електростанцій будівництво високоманеврової генерації або Energy Storage в обсягах близько 20 % від встановленої проектної потужності станцій ВДЕ, якнайскоріше запровадити відповідальність ВДЕ за небаланси, побудувати вже у 2021 році 2 ГВт нових маневрових потужностей із швидким стартом та систем акумулювання енергії потужністю 2 ГВт.
Обсяги річних квот підтримки суб’єктів господарювання, які виробляють електричну енергію з альтернативних джерел енергії не повинні перевищувати можливості ОЕС України щодо їх повної інтеграції без обмежень видачі потужності.