Укренерго

НКРЕКП затвердила Звіт з оцінки відповідності генеруючих потужностей України

“Укренерго” пропонує до 2030 року забезпечити не менше 12 ГВт доступної робочої потужності ТЕС, а також наявність 2-х одиниць газомазутних блоків по 300 МВт.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердила Звіт з оцінки відповідності (достатності) генеруючих потужностей, розроблений ПрАТ НЕК “Укренерго”. Про це йдеться у повідомленні пресслужби “Укренерго”.

“НКРЕКП затвердила Звіт з оцінки відповідності (достатності) генеруючих потужностей, розроблений НЕК “Укренерго”. З моменту першої розробки, а саме з 2017 року, цей стратегічний документ затверджується вперше. Звіт має рекомендаційний характер і сформований на основі вивчення низки сценаріїв розвитку енергетики та економіки України”, – йдеться у повідомленні.

Цільовий сценарій Звіту також передбачає забезпечення до 2030 року постійно доступної робочої потужності ТЕС на рівні не менше 12 ГВт за рахунок їх реконструкції та зниження шкідливих викидів, наявність 2-х одиниць газомазутних блоків по 300 МВт як додаткового резерву потужності енергосистеми, підтримку встановленої потужності АЕС на існуючому рівні 13,8 ГВт та початок реалізації заходів, що забезпечать своєчасне заміщення енергоблоків АЕС, які будуть виводитися з експлуатації, реалізацію планів введення в експлуатацію потужностей ГАЕС. “Укренерго” також наголошує на необхідності запобігання профіциту виробництва електроенергії в окремі періоди часу.

Це можливо або за рахунок короткочасних обмежень потужності ВДЕ, або тривалих (більше доби) обмежень потужності АЕС.

У Звіті також визначено низку першочергових заходів, реалізація яких дозволить забезпечити балансову надійність енергосистеми та енергетичну безпеку країни на найближчий період.

Серед таких заходів — забезпечення ціноутворення на балансуючому ринку та ринку допоміжних послуг таким чином, щоб не знижувалася наявність необхідних потужностей для балансування, впровадження інструментів та алгоритму обмеження потужності АЕС за умовами роботи енергосистеми, запровадження відповідальності ВДЕ за небаланси тощо.

Через стрімке збільшення обсягів ВДЕ в Звіті з оцінки відповідності (достатності) генеруючих потужностей НЕК «Укренерго» визнається необхідність здійснення термінових заходів для підвищення гнучкості енергосистеми і надаються наступні рекомендації:

  • Ввести зобов’язання для інвесторів у ВДЕ забезпечувати для своїх електростанцій будівництво високоманеврової генерації або Energy Storage в обсягах близько 20 % від встановленої проектної потужності станцій ВДЕ.
  • Якнайскоріше запровадити відповідальність ВДЕ за небаланси.
  • Побудувати вже у 2021 році 2 ГВт нових маневрових потужностей із швидким стартом, , та систем акумулювання енергії потужністю 2 ГВт.
  • Обсяги річних квот підтримки суб’єктів господарювання, які виробляють електричну енергію з альтернативних джерел енергії не повинні перевищувати можливості ОЕС України щодо їх повної інтеграції без обмежень видачі потужності.

Звіт розроблений відповідно до Закону України “Про ринок електроенергії”, Кодексу системи передачі, прогнозних балансів електроенергії, Енергетичної стратегії на період до 2035 року та ін. стратегічних документів з урахуванням рекомендацій та коментарів НКРЕКП, ENTSO-E, учасників ринку та громадськості.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram