Директор Черкаситеплокомуненерго назвав ризики через відмову від регулювання тарифів
Без адекватного тарифного регулювання чи компенсацій для підприємств теплокомуненерго взимку Україну чекає колапс системи теплопостачання.
Про це під час експертної дискусії на тему «Опалювальний сезон 2021-2022: ключові проблеми та виклики» заявив директор «Черкаситеплокомуненерго» Павло Карась.
«Держава відчайдушно йде до самогубства. Україна – не Італія і, хоча глобальне потепління є світовим трендом, ми не виживемо без адекватної системи опалення», – підкреслив він.
За його словами, події в країні нагадують сюрреалістичний сюжет.
«Вчорашня біржова вартість газу – 964 долари за тисячу кубометрів, при цьому прем’єр-міністр у своєму виступі каже, що підстав для підвищення тарифів він не бачить, а уряд галузевою угодою, яка є обов’язковою до виконання, підвищує зарплату працівникам ЖКГ на 46%», – каже Карась.
За його словами, неважливо, скільки газу закачано в ПХГ – без адекватного тарифного регулювання чи компенсацій підприємства зупиняться.
«Люди можуть не вийти на роботу, якщо їм не будуть платити. А угоди з «Нафтогазом» передбачають безспірне списання всіх наших коштів у разі несплати за газ. Сплатити за газ можливості немає, бо в мене в тарифі ціна на газ – 3900 грн за тисячу кубів. Для населення газ по 7420 грн, для бюджетників – 960 доларів. Яким чином можна забезпечити функціонування підприємства – я цього не бачу», – скаржиться директор «Черкаситеплокомуненерго».
В ситуації, що склалась, Карась звинувачує, зокрема, Нацкомісію, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики та комунальних послуг.
«НКРЕКП прийняла рішення, яке фактично є елементом самогубства системи в Україні. Держава відмовилась від регулювання найважливішої своєї сфери. Вибачте, а навіщо тоді цей орган? Це ж була його основна функція», – дивується він.
За його словами, Нацкомісія не регулює ні ринок газу, ні ринок електроенергії.
«Ринку газу практично немає, бо «Нафтогаз» контролює фактично 100%, а комунальні підприємства навіть не можуть бути учасниками торгів на біржі. Ринок електроенергії – профанація. Ми, напевно, єдина країна, де основний сегмент ринку – це ринок двосторонніх договорів», – підкреслює директор «Черкаситеплокомуненерго».
За словами Павла Карася, через ці питання він з самого початку категорично заперечував проти передачі тарифоутворення органам місцевого самоврядування.