ВР схвалила запровадження в Україні систем накопичення енергії

Законопроект серед іншого врегульовує правові питання при забезпеченні накопичувачами енергії електрикою окремих будинків і мікрорайонів

Верховна Рада схвалила в першому читанні законопроект, який забезпечує використання в Україні систем накопичення енергії, що має збалансувати роботу енергосистеми і підвищити стабільність електропостачання для споживачів.

За проект закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку систем накопичення енергії” №5436-д у першому читанні проголосували 295 народних депутатів.

Згідно з пояснювальною запискою, завдання систем накопичення енергії (СНЕ, energy storage) – це оптимізація виробництва електроенергії за рахунок вирівнювання графіка навантаження як на електростанцію, так і на електроенергетичну інфраструктуру.

Системи накопичення енергії допомагають забезпечити надійну роботу енергосистеми в цілому. З їх допомогою відбувається легша інтеграція енергооб’єктів “зеленої” генерації в енергосистему України та забезпечується надійність виконання планового графіка видачі потужності в мережу.

На сьогодні в Україні вироблення електроенергії з вітру або сонця обмежуються в пікові періоди. Через непрогнозованість погодних умов, вироблення відновлюваної енергетики робить балансування енергосистеми вкрай складною. Запровадження  систем накопичення має розв’язати проблему ефективного вироблення енергії.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram