Витренко

Вітренко звинувачує в своєму звільненні Коболєва, Ковалів, Шмигаля і Зеленського

На думку виконавчого директора НАК «Нафтогаз України» Юрія Вітренка, його звільнення пов’язане з особистим рішенням глави НАК Андрія Коболєва, а також прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, президента Володимира Зеленського і заступниці голови Офісу президента Юлії Ковалів.

Про це він розповів в інтерв’ю ЛІГА.

На питання журналіста, чи не було його звільнення рішенням глави Нафтогазу Андрія Коболєва, Вітренко відповів: “Коболєва і вище”, на питання “Куди вище?” Вітренко уточнив:

Ну як куди вище? Прем’єрміністр [Денис Шмигаль], президент [Володимир Зеленський]. Є й інші впливові люди в цій країні.

Він повідомив що не спілкувався і не вважає за потрібне спілкувався з кимось із Офісу президента або самим президентом після новини про свій скорочення.

«Є Юлія Ковалів, яка є членом наглядової ради Нафтогазу, вона заступниця голови Офісу президента. Офіс президента, по ідеї, не повинен брати участь в процесі трансформації Нафтогазу. Але Ковалів, яка, будучи членом Наглядової ради, погоджує всі ці питання, в тому числі і моє звільнення. Це теж значною мірою рішення як Ковалів, так і Офісу президента», – сказав Вітренко.

Говорячи про причини звільнення, Вітренко зазначив, що, можливо, він своїми діями «робить Газпром нещасливим, а разом з ним – і Російську Федерацію».

«Можливо, це якось заважає якомусь мирному процесу. Мирному – в лапках», – припустив він.

Також чиновник вважає, що через положення «качай або плати» в контракті на транзит багато впливових людей не змогли заробити на прямих поставках з Росії по $ 32 за тисячу кубометрів газу.

Він також підкреслив, що у нього немає конфлікту з новим головним виконавчим директором Нафтогазу Отто Ваттерландером.

«У мене все такі ж прекрасні відносини з Отто Ватерландером, нічого не змінилося, просто Коболєв спеціально хотів створити враження, що це Отто наполягає на моєму звільненні. Це неправда», – розповів Вітренко.

Нагадаємо, раніше виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко заявив, що йому повідомили про скорочення його посади. Топ-менеджер НАК назвав «символічним» своє звільнення в той момент, коли очолювана ним команда в 2019 році продемонструвала рекордні прибутки.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram