воднева енергетика

В Україні планують побудувати 10 ГВт електролізерів для виробництва «зеленого» водню

ЄС покладає надії на Україну як одного з пріоритетних партнерів у поставках водню, зазначають в МЗС

В Україні планують побудувати 10 ГВт електролізерів для виробництва «зеленого» водню.

Наша держава може стати невід’ємною частиною реалізації амбітних цілей Європейської зеленої угоди та плану «2х40 ГВт нових потужностей з виробництва водню» , – зазначають у Міністерстві закордонних справ України, коментуючи презентацію Європейської водневої стратегії 8 липня у Брюсселі.

«ЄС покладає надії на Україну як одного з пріоритетних партнерів у поставках водню до Європи, – заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. – Ми працювали саме на цей результат, адже він відповідає потенціалу та Європейським амбіціям України”.

Згідно з документом, який представив 8 липня в Брюсселі виконавчий віце-президент Європейської комісії Франс Тіммерманс, ЄС підтримує амбітні плани європейської промисловості з будівництва потужностей для виробництва зеленого водню.

Єврокомісія окремо виділяє Україну як пріоритетного партнера у розвитку водневої енергетики, враховуючи її природні ресурси, взаємопов’язаність інфраструктури та технологічний розвиток. Єврокомісія також заохочує залучати Україну, серед інших країн, до Альянсу чистого водню та розвивати співпрацю з Україною для виробництва відновлюваної електроенергії та водню.

У МЗС зазначають, що воднева стратегія становить невід’ємну частину європейської зеленої угоди. Ця масштабна ініціатива покликана перетворити Європу на перший кліматично нейтральний континент до 2050 року. Для її втілення ЄС планує скорочувати кількість вуглецевих викидів на 100 млн тонн щорічно і в кінці відмовитися від викопних джерел палива.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram