У Міненерго назвали критичний обсяг транзиту газу для роботи української ГТС
Україна не зможе підтримувати роботу газотранспортної системи, якщо Росія знизить обсяг транзиту газу з поточних 40 млрд кубометрів до 15 млрд кубометрів на рік. Це може статися, якщо запрацює “Північний потік-2”.
Про це повідомляє Енергофронт з посиланням на інтерв’ю міністра енергетики Германа Галущенко агентству “Інтерфакс-Україна”.
“Якщо залишається 15 млрд куб. м, то абсолютно очевидно, що ми не зможемо навіть утримувати нашу ГТС”, – сказав він.
За його словами, існують розрахунки, до якого обсягу може впасти транзит за умови стовідсоткової експлуатації “Північного потоку-2”.
“Якщо використовуватиметься наполовину, то можемо говорити про 18 млрд куб. м. Це критично мало”, – додав міністр.
Він зауважив, що для забезпечення українців газом можна використовувати віртуальний реверс.
“Утім, насамперед треба шукати інші можливості. Наразі ведуться активні перемовини щодо газу із Туреччиною, іншими компаніями і країнами. Безумовно, треба збільшувати видобуток, бо він падає. Цього року падіння видобутку прогнозується на 5%. На жаль, цьому є об’єктивні пояснення, зокрема виснаження родовищ”, – сказав він.
Нагадаємо, газовий контракт між РФ і Україною був укладений 31 грудня 2019 року. “Нафтогаз” є компанією-організатором транспортування російського газу на замовлення “Газпрому”.
Договір передбачає щорічне бронювання потужностей української ГТС для транспортування російського газу: у 2020 році – 65 млрд куб. м, в 2021-2024 роках – 40 млрд куб. м щорічно.
За даними “Нафтогазу”, мінімальна гарантована сума виручки за послуги організації транспортування газу “Газпрому” за п’ять років складе понад 7,1 млрд доларів.