У 2019 році в світі було встановлено 115 ГВт сонячних електростанцій

За підсумками 2019 року встановлена ​​потужність світової сонячної енергетики досягла 629 ГВт після того як упродовж року було побудовано майже 115 ГВт фотоелектричних станцій, йдеться в новій доповіді “Snapshot of Global PV Markets 2020” від IEA PVPS.

Результат минулого року відповідає короткостроковому прогнозу МЕА, опублікованому у вересні 2019 р і є абсолютним рекордом для галузі (див. графік).

Найбільшим ринком за традицією став Китай, в якому було встановлено 30,1 ГВт сонячних електростанцій (СЕС). За ним слідують США (13,3 ГВт) і Індія (9,9 ГВт).

Читайте також:  Сонячні електростанції встановили вже 24 тисячі домогосподарств в Україні

В Євросоюзі було введено в експлуатацію приблизно 16 ГВт. Як ми вже відзначали, найбільшими ринками Європи в 2019 році стали Іспанія (4,4 ГВт) і Німеччина (3,9 ГВт).

На частку Азії довелося близько 57% від загального обсягу нових потужностей. Такі країни, як Південна Корея, Тайвань і Малайзія, компенсували зниження попиту в Китаї.

Десятка найбільших ринків світу за встановленою потужністю сонячної енергетики (праворуч) і обсягами введення нових потужностей в 2019 г (ліворуч) показана в наступній діаграмі:

Як бачимо, тепер вхідний квиток в першу десятку за встановленою потужністю – це 10 (9,9) ГВт встановленої потужності. У минулому році було достатньо восьми гігават.

Читайте також:  Частка електроенергії з відновлюваних джерел в Україні має сягнути цього року 11%

Варто зазначити, що в 2019 році 10 країн ввели в експлуатацію понад 3 ГВт сонячних електростанцій. У доповіді зазначено, що фотоелектричні системи, встановлені в усьому світі, на даний час здатні покрити близько 3% світового попиту на електроенергію.

Довідка. IEA PVPS – Програма по фотоелектричним системам (PVPS) Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) заснована в 1993 році і є однією з угод про співпрацю в галузі досліджень і розробок, укладених в рамках діяльності МЕА.

Джерело: renen.

Читайте нас в Telegram: Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram