У 2019 році в світі було встановлено 115 ГВт сонячних електростанцій
За підсумками 2019 року встановлена потужність світової сонячної енергетики досягла 629 ГВт після того як упродовж року було побудовано майже 115 ГВт фотоелектричних станцій, йдеться в новій доповіді “Snapshot of Global PV Markets 2020” від IEA PVPS.
Результат минулого року відповідає короткостроковому прогнозу МЕА, опублікованому у вересні 2019 р і є абсолютним рекордом для галузі (див. графік).
Найбільшим ринком за традицією став Китай, в якому було встановлено 30,1 ГВт сонячних електростанцій (СЕС). За ним слідують США (13,3 ГВт) і Індія (9,9 ГВт).
Читайте також: Сонячні електростанції встановили вже 24 тисячі домогосподарств в Україні
В Євросоюзі було введено в експлуатацію приблизно 16 ГВт. Як ми вже відзначали, найбільшими ринками Європи в 2019 році стали Іспанія (4,4 ГВт) і Німеччина (3,9 ГВт).
На частку Азії довелося близько 57% від загального обсягу нових потужностей. Такі країни, як Південна Корея, Тайвань і Малайзія, компенсували зниження попиту в Китаї.
Десятка найбільших ринків світу за встановленою потужністю сонячної енергетики (праворуч) і обсягами введення нових потужностей в 2019 г (ліворуч) показана в наступній діаграмі:
Як бачимо, тепер вхідний квиток в першу десятку за встановленою потужністю – це 10 (9,9) ГВт встановленої потужності. У минулому році було достатньо восьми гігават.
Читайте також: Частка електроенергії з відновлюваних джерел в Україні має сягнути цього року 11%
Варто зазначити, що в 2019 році 10 країн ввели в експлуатацію понад 3 ГВт сонячних електростанцій. У доповіді зазначено, що фотоелектричні системи, встановлені в усьому світі, на даний час здатні покрити близько 3% світового попиту на електроенергію.
Довідка. IEA PVPS – Програма по фотоелектричним системам (PVPS) Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) заснована в 1993 році і є однією з угод про співпрацю в галузі досліджень і розробок, укладених в рамках діяльності МЕА.
Джерело: renen.
Читайте нас в Telegram: Енергетичний фронт