Рахунки за ЖКП у минулому опалювальному сезоні становили в середньому 42% доходу сім’ї – дослідження
Лише близько 40% українців оплачували комунальні послуги вчасно і в повному обсязі в минулому опалювальному сезоні. Про те свідчать результати опитування, проведеного Research & Branding Group.
Так, в опалювальному сезоні, що завершився в квітні, своєчасно і в повному обсязі комунальні послуги оплачували 42% українців, а ще 37% – оплачували рахунки в повному обсязі, але із затримкою. Практично кожен п’ятий житель України оплачував комунальні рахунки в опалювальному сезоні 2020/21 рр. або в неповному обсязі (18%), або не оплачував їх взагалі (3%).
Відзначається, що порівняно більш «відповідальними» платниками комунальних тарифів (оплачували вчасно і в повному обсязі) є сільські жителі і жителі Західного регіону, а найменш «відповідальні» щодо оплати комунальних послуг – «п’ятдесятирічні» українці, жителі обласних центрів, а також південного і східного регіонів (частіше оплачували з затримкою або в неповному обсязі).
“Несвоєчасна або неповна оплата комунальних послуг значною мірою обумовлена тим, що сімейні бюджети українців включають, як правило, і інші, не менш важливі, статті витрат. А, як показують результати опитування, витрати українців на оплату комунальних послуг в опалювальний сезон 2020/21 рр. в середньому склали 42% сукупного щомісячного доходу домогосподарств”, – йдеться в повідомленні.
За даними опитування, витрати українців на оплату комунальних послуг в опалювальний сезон 2020/2021 рр. у середньому становили 42% сукупного щомісячного доходу домогосподарств.
Як свідчать дані соцопитування, переважна більшість українців (94%) вважають завищеними нинішні тарифи на електроенергію, газ і опалювання, протилежної точки зору дотримуються лише 4% жителів країни, а ще 2% не визначилися.
Опитування проводилося в період з 23 по 30 квітня 2021 року. Опитано 1804 респондентів віком від 18 років і старше. Вибірка репрезентує населення України за статтю, віком, типом населеного пункту та регіоном проживання (за винятком непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей, АР Крим, та м.Севастополь). Метод опитування – особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Максимальна похибка вибірки не перевищує +/- 2,4%.