Укргазвидобування

При збільшенні видобутку Україні вистачить газу на 25 років – експерт

Упродовж останніх 5 років Україна сумарно витратила на імпорт газу, нафти і нафтопродуктів понад 35 млрд доларів.

Про це під час презентації «Дослідження впливу газовидобутку на економіку України» заявив виконавчий директор Асоціації газодобувних компаній України Артем Петренко.

«Зараз Україна залишається залежною від імпорту енергоресурсів: нафти, газу, нафтопродуктів. За останні 5 років наша держава витратила понад 35 млрд доларів на закупівлю цих ресурсів за кордоном. Якщо порівняти в цифрах, це фактично обсяг всієї дохідної частини бюджету за 2021 рік», – цитує Петренко ua-Energy.

На його думку, для допомоги індустрії потрібні стимулюючі чинники, пов’язані зі стабільністю у фіскальній політиці, і надання гарантій незмінності всіх стимулів до 2030 року. Ці фінансові стимули повинні поширюватися на всі нові ініціативи в області: нафта з конденсатом, нетрадиційні і важковидобувні вуглеводні, питання розконсервації свердловин.

Він вважає, що саме тому були надзвичайно важливими ті стимули і ініціативи, які були впроваджені ще починаючи з 2018 року. Йдеться про стимулююче оподаткування нових газових свердловин, які протягом трьох років дали понад 4,5 млрд кубометрів газу (14% видобутку в 2020 році).

«Ми впевнені, що при сприятливій ціновій кон’юнктурі і відсутності негативних трендів ці показники були б більшими. Україна має величезний потенціал до збільшення обсягів власного видобутку. Якщо ми порахуємо показники затверджених балансових запасів, які знаходяться зараз в Україні, то зрозуміємо, що за умови збільшення видобутку ще 25 років ми зможемо повністю покривати споживання власним ресурсом», – додав Петренко.

Раніше Енергофронт повідомлялося, що «Укргазвидобування» четвертий рік поспіль знижує видобуток природного газу. У 2020 році зниження склало 150 млн м³, до 13,45 млрд м³.

Варто відзначити, що в 2020 році компанія здала 45 свердловин в експлуатацію, що на 15 одиниць менше в порівнянні з 2019 роком. При цьому варто відзначити, що проходка бурінням знизилася на рекордні 87 618 м, до 124 382 м з 212 тис. м в 2019 році.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram