«Нафтогаз» за рік збільшив прибуток більше ніж у 5 разів
Компанія отримала значний дохід, незважаючи на падіння цін на газ.
Близько половини надходжень від операційної діяльності “Нафтогазу” становить компенсація за результатами позитивного рішення у арбітражі щодо транзитного контракту
У 2019 році консолідований чистий прибуток Групи Нафтогаз склав 63,3 млрд грн. Про це повідомляє прес-служба компанії.
“У 2019 році ми згенерували значні грошові надходження, незважаючи на падіння цін на газ. Нафтогаз отримав 110 млрд грн операційного грошового потоку, включно з 55,7 млрд грн, пов’язаними з арбітражем, а також сплатив 20 мільярдів гривень дивідендів нашому єдиному акціонеру – державі Україна”, – сказав фінансовий директор Групи Пітер ван Дріл.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Нафтогаз» виділив 1,4 млрд грн на спекулятивні операції з сирою нафтою
Разом з тим, у 4 кварталі 2019 року почалася тенденція до суттєвого скорочення обсягів споживання і продовжилося падіння цін на газ. “Нафтогаз” очікує, що макроекономічні умови залишаться складними і у поточному році.
“Менеджмент Групи визначив напрямки зниження наших витрат, і ми будемо дотримуватись платіжної дисципліни. Нафтогаз має порівняно низьке співвідношення боргу до капіталу і добре підготовлений до ринкового спаду”, – додав Пітер ван Дріл.
Також повідомляється, що скоригований показник EBITDA (обсяг прибутку до сплати податків, витрат на амортизацію та відсотків по кредитах) групи минулого року знизився на 28%, до 65 млрд грн. Капітальні інвестиції минулого року становили 24,9 млрд грн, що на 11% більше, ніж у 2018 році. Чистий борг групи знизився на 2%, склавши 42,6 млрд грн.
Раніше Енергетичний фронт повідомляв, що міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгостроковий рейтинг компанії “Нафтогаз” на рівні “B”, але погіршило прогноз з “позитивного” на “стабільний”.
Довідка. НАК «Нафтогаз України» – найбільша державна вертикально інтегрована нафтогазова компанія України, підприємства якої видобувають близько 90% газу і нафти в країні. НАК займається розробкою родовищ, видобутком нафти і газу, а також реалізацією нафтопродуктів через мережу АЗС.
Читайте нас в Telegram: Енергетичний фронт