ПАТ «Шахта «Надія»

Компанії бізнесмена Венгрина підозрюють y «розведенні» вугілля для Калуської ТЕЦ порожньою породою

Компанії вугільного бізнесмена Андрія Венгрина поставляли на «Калуська ТЕЦ-Нова» вугілля, змішане зі шлакоконцетратом і порожньою гірською породою. Про це повідомляє видання 368.media з посиланням на матеріали відповідного кримінального провадження.

Чиновників і підприємців підозрюють в заволодінні коштами ДП «Калуська ТЕЦ-Нова» в рамках незаконної схеми закупівлі вугілля у ПАТ «Шахта «Надія» через низку посередників.

За даними слідства, керівники ПАТ «Шахта «Надія» та ДП «Калуська ТЕЦ-Нова» уклали завідомо збиткові договори купівлі-продажу вугілля з ТОВ «ВТО «Український національний продукт». Крім того, за договором, вугілля, придбане у ПАТ «Шахта«Надія», вирушало на збагачувальну фабрику ВАТ «Львівська вугільна компанія», де, як підозрюють в поліції, його для збільшення обсягів змішували з шлакоконцентратом і гірською породою, після чого ТОВ «ВТО «Український національний продукт» поставляло його на ДП «Калуська ТЕЦ-Нова».

Повідомляється, що з 1 січня по 31 липня минулого року шахта «Надія» продала ТОВ «ВТО «Український національний продукт» 40,6 тис. тонн вугілля на суму 79,2 млн гривень, яке відправили на ВАТ «Львівська вугільна компанія» нібито для збагачення.

Читате також:  Справа “Роттердам+”: як “Амстердам+” розвалює розслідування НАБУ і САП по вугіллю

«Між тим, в той же період ТОВ «ВТО «Український національний продукт» сформувало податковий кредит, нібито придбавши 107,6 тис. тонн вугілля в середньому по 2,6 тис. гривень за тонну в сумі на більш ніж 280 млн гривень. В якості продавців були вказані фіктивні підприємства ТОВ «Оптенерго», ТОВ «ВКФ «Енергоальянс», ТОВ «Червоноградський РМЗ» і ТОВ «Стандарт Енерго Трейд». Закуплене у цих підприємств вугілля нібито теж відправляли на ВАТ «Львівська вугільна компанія», де його нібито збагачували і змішували з вугіллям, придбаним у ПАТ «Шахта« Надія».

При цьому, перевіривши обсяги навантаження на станції «Соснівка» Львівської залізниці, слідчі встановили, що ніяких поставок вугілля від вищеназваних фіктивних фірм на адресу ВАТ «Львівська вугільна компанія» в реальності не було. Вугілля з шахти «Надія» просто змішували з шлакоконцетратом і гірською породою для збільшення обсягів, після чого відправляли на ДП «Калуська ТЕЦ-Нова», – пишуть журналісти.

Читате також:  Уряд має терміново розробити план порятунку вугледобувної галузі, – Волинець

Вони відзначають, що ТОВ «Шахта «Надія», 100% акцій якого належить Міненерго, на момент укладення угод керували спочатку Сергій Троцько, а потім Богдан Тимоць.

«Керівники там взагалі змінюються регулярно, за 2019 рік змінилося троє, а в 2020 році підприємство очолив Віталій Ковалевський. ДП «Калуська ТЕЦ-Нова» очолював на момент афери і очолює досі Олександр Похилко», – йдеться в публікації.

Не все гаразд і з київським ТОВ «ВТО «Український національний продукт» – за ним тягнеться цілий шлейф кримінальних справ.

«Оформлено ТОВ на жителя Луганська Михайла Ориника, але по факту його контролює вугільний «смотрящий» часів Порошенко за шахтами Західної України Андрій Венгрин. Він же контролює збагачувальну фабрику ВАТ «Львівська вугільна компанія», через яку проходило вугілля на Калуську ТЕЦ», – сказано в матеріалі.

Читате також:  Уряд знову відтермінував введення мита на російське вугілля

За рішенням Галицького райсуду правоохоронці отримали доступ до банківських документів ТОВ «ВТО «Український національний продукт» і зараз вивчають рух грошей на рахунках цієї компанії.

Нагадаємо, 31 липня 2019 наказом заступниці міністра енергетики Тетяни Максимець  ДП “Калуська ТЕЦ-нова” було ліквідовано, а сама ТЕЦ як цілісно-майновий комплекс передана місцевій владі.

ПАТ “Шахта “Надія” не отримує бюджетних дотацій та здійснює фінансові витрати виключно за рахунок коштів, отриманих за відвантажену вугільну продукцію. При цьому підприємство стабільно виконує всі зобов’язання щодо постачання вугілля та здійснення обов’язкових платежів до бюджету. На шахті працює 546 осіб, щодоби підприємство добуває 350-400 тонн вугілля та є бездотаційним вугледобувним підприємством.

3 березня 2020, у Сокальському районі на Львівщині на хабарі 27 650 грн затримали керівника шахти «Надія» Юрія Благуту. Гроші він отримав у робочому кабінеті від представника двох рівненських фірм за реалізацію вугілля за зниженою ціною та без належних бухгалтерських документів.

19 березня шахти Львівщини закрили на карантин. Підприємства працюють у режимі підтримання життєдіяльності.

Читайте нас в Telegram: Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram