“Нафтогаз” візьме участь у конкурсі з відбору постачальника останньої надії на газовому ринку для населення
“Нафтогаз України” візьме участь у конкурсі з відбору постачальника останньої надії (ПОН) на газовому ринку для населення, повідомив голова ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз України” Максим Рабінович.
“Ми як група “Нафтогаз” теж братимемо участь у конкурсі. Ми хочемо стати постачальником останньої надії, у нас для цього є всі необхідні ресурси. Це не той “солодкий пиріг”, за який хочеться битися, але ми як державна компанія розуміємо, що робота нового ринку дуже сильно залежатиме від ПОН, тому і готові ним бути”, – розповів він в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.
За його словами, відбір ПОН є обов’язковою умовою для відкриття роздрібного ринку. Принципи його роботи має затвердити НКРЕКП, а проведення відкритого конкурсу має забезпечити Міністерство енергетики.
“Поясню важливість цього елементу ринку. Ніхто не повинен залишитися без газу. Нині в рамках ПСО газзбути не мають права відмовити людині в постачанні газу. Під час переходу до ринку постачальники можуть не захотіти працювати з клієнтом, який не оплачує рахунки або робить це не регулярно. Або клієнт хоче піти від збуту, але ще не вирішив до кого. Але навіть такий клієнт не повинен залишитися без газу, тому і з’являється ПОН. На 60 днів він приймає будь-якого клієнта. За цей період споживач має можливість знайти постачальника, який постачатиме йому газ”, – зазначив топ-менеджер “Нафтогазу”.
Рабінович вважає, що роль ПОН зможуть взяти на себе або державна компанія, або великі приватні гравці.
“Роль ПОН – досить непроста, цьому учаснику ринку необхідно буде швидко знайти дані клієнта, який до нього прийде (нагадаю, що ці дані зараз є тільки у поточного постачальника клієнта), виставити рахунок, а через 60 днів домогтися оплати за цим рахунком. Відповідно, ПОН повинен мати необхідний ресурс – і газ, і кошти. Плюс він має бути досить розвиненою компанією, щоб швидко працювати і з клієнтом, і з операторами, і вести претензійно-позовну роботу”, – пояснив він.
Як повідомлялося, відкриття ринку природного газу для побутових споживачів було заплановано з 1 травня 2020 року, але у зв’язку з впровадженням карантину через поширення вірусу COVID-19 терміни було перенесено на два місяці – з 1 липня.
Увага: контент сторінки містить посилання на статті, які генерується автоматично за допомогою ключових слів.