Малі модульні атомні реактори можуть замінити ТЕС – глава Енергоатому

НАЕК «Енергоатом» розглядає можливість будівництва малих модульних реакторів (ММР) для їхнього використання замість теплових електростанцій.

Про це йдеться в повідомленні пресслужби компанії.

«Ми раді початку співробітництва з американським розробником ММР NuScale Power. Україна розглядає можливість будівництва ММР для їх використання замість теплових електростанцій і збільшення маневрених потужностей в ОЕСУ», – сказав глава НАЕК «Енергоатом» Петро Котін.

За його словами, розвиток технології ММР також дасть Україні можливість зберігати і зміцнювати позиції в світовій атомній індустрії, розвиваючи наукомісткі перспективні проекти.

«Ми із задоволенням співпрацюємо з «Енергоатомом» в питаннях потенційного розгортання електростанції NuScale в Україні», – зазначив в свою чергу генеральний директор NuScale Power Джон Хопкінс.

За його словами, ММР NuScale викликають великий інтерес у світі, і вона з нетерпінням чекає можливості продемонструвати переваги цієї технології «Енергоатому» і Україна, яка прагне декарбонізувати свій енергосектор.

Раніше повідомлялося, що НАЕК «Енергоатом» і американська компанія NuScale Power підписали меморандум про взаєморозуміння з метою вивчення можливості будівництва в Україні малих модульних реакторів.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram