Кучеренко

Кучеренко: законопроект №4400 ліквідує монополізм Нафтогазу на ринку природного газу

Законопроект №4400 щодо створення конкуренції на ринку природного газу ліквідує монополізм НАК «Нафтогаз України».

Про це повідомив автор законопроекту народний депутат України, перший заступник комітету з питань енергетики і ЖКП Олексій Кучеренко під час прес-конференції в агентстві “Інтерфакс-Україна” 26 листопада.

Він розповів, що на виконання зобов’язань України за Договором про заснування Енергетичного Співтовариства та Угодою про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, було прийнято Закон України «Про ринок природного газу», який спрямований на імплементацію актів законодавства Енергетичного Співтовариства у сфері енергетики.

За словами нардепа, цей Закон визначає правові засади функціонування ринку природного газу України, заснованого на принципах вільної конкуренції, належного захисту прав споживачів та безпеки постачання природного газу.

Втім, Кучеренко вважає, що сьогодні склалася ситуація, коли через недосконалість чинного законодавства, у тому числі зазначеного закону, для окремих суб’єктів господарювання та їх посадових осіб створені можливості для вчинення дій спрямованих на спотворення економічної конкуренції на ринку природного газу та порушення прав споживачів. Крім того, існують прогалини в законодавстві, які дозволяють маніпулювати із обсягами природного газу, який призначений для підтримання тиску в газотранспортній системі та підземних сховищах газу, їх надійної та безпечної експлуатації.

Крім того, монопольне становище НАК «Нафтогаз України» та підконтрольних їй підприємств на ринку природного газу, не тільки не відповідає загальносуспільним інтересам, але й створює ризики щодо зловживання монопольним становищем та вчинення корупційних діянь.

Метою законопроекту №4400 є удосконалення діючого законодавства для  вирішення зазначених проблем та захист прав споживачів, зазначив Кучеренко.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram