НКРЕКП повинна переглянути витрати і знизити тариф на диспетчеризацію електроенергії, – ФРУ

Національна комісія держрегулювання електроенергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) повинна переглянути структуру своїх витрат на 2021 рік, оскільки вони явно завищені. Це дасть можливість знизити тариф на диспетчеризацію електроенергії, який у цьому році підвищувався уже двічі.

Про йдеться у відкритому листі на адресу глави НКРЕКП Валерія Тарасюка від Федерації роботодавців України (ФРУ).

Як сказано у листі, на 2021 рік НКРЕКП встановила тариф на послуги з диспетчеризації електроенергії на рівні 40,04 грн/МВт-годину, що на 62% більше, ніж було на початку нинішнього року. Це призведе до зростання витрат малого і середнього бізнесу на 2 мільярди гривень.

“В умовах економічної нестабільності й коронакризи цей крок може завдати дуже серйозної шкоди національній економіці. До того ж це підвищення стане вже другим за рік”, – підкреслюють в ФРУ.

У Федерації вказують: окремі статті витрат, закладені в структуру тарифу по диспетчеризації на 2021 рік, значно завищені. І якщо НКРЕКП їх перегляне, тариф можна буде навіть знизити.

“Наприклад, у 2020 році витрати на придбання додаткових послуг склали 5,3 млрд грн. А на 2021 рік цей показник досягає 9 мільярдів. Збільшення цієї статті витрат на 70% в умовах кризи вимагає серйозного обґрунтування, особливо під час карантинних заходів. Крім того, спостерігається істотне збільшення витрат з прибутку – з 630 млн грн до 832 млн грн, тобто на 32%, всупереч економічній ситуації в країні”, – вказують у ФРУ.

У федерації підкреслюють: підвищення тарифу на диспетчеризацію призведе до скорочення споживання електроенергії. Це призведе до падіння витрат “Укренерго”, та необхідності знову підвищувати тариф.

“Враховуючи негативний вплив від підвищення тарифу, а також можливості оптимізувати витрати оператора системи передачі, ми просимо НКРЕКП перерахувати розмір тарифу на послуги з диспетчеризації”, – резюмувала ФРУ.

Нагадаємо, НКРЕКП підвищила тариф на передачу електроенергії з грудня 2020 року на 30%, до 312,76 грн / МВт-годину.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram