Вітчизняний видобуток газу покриває лише 2/3 потреб України — Нафтогаз
Кількість діючих родовищ обмежена і суттєво збільшити видобуток за їх рахунок не вийде
Вітчизняний видобуток газу покриває лише 2/3 потреб України і мине ще кілька років, перш ніж Україна зможе забезпечити усі свої потреби.
Про це в інтерв’ю “Першій шпальті” сказав виконавчий директор з трансформації групи “Нафтогаз” Отто Ватерландер.
“Минуть роки, перш ніж ми відмовимося від імпорту. Ми з іншими видобувними компаніями видобуваємо 2/3 газу. Хоча споживання зменшується, видобувати треба все одно більше. Чому минуть роки? Кількість наших родовищ обмежена і збільшити суттєво видобуток за їх рахунок не вийде, хіба що ми докладатимемо неймовірних зусиль, щоб він не зменшився. Щоб відкрити нові родовища, потрібні дуже серйозні інвестиції”, – зазначив Варлендер.
Читайте також: Як «Укргазвидобування» провалило програму видобутку і завдало шкоди покладам природного газу
Він вважає, що в Україні потрібно створити привабливий ринок газу.
“Ми хочемо зробити так, щоб Україна мала вигідні умови і для імпорту газу. Споживачі в Україні мають платити однаково. Один український ринок і одна ринкова ціна для всіх. Але зараз для населення встановлено спеціальну ціну, тож населення платить менше”, – сказав представник “Нафтогазу”.
Читайте також: Екскерівник «Укргазвидобування»: В Україні всі хочуть купувати газ, а не видобувати його
За його словами, наразі Україна реагує на цінові тренди на світовому ринку.
“Ви уже сплачуєте менше вполовину порівняно з минулим роком. Гадаю, що для споживачів це приємна новина”, – додав Варлендер.
Нагадаємо, 1 травня в Україні мав відкритися ринок газу для населення, але за рішенням уряду “Нафтогаз” виконуватиме так звані спеціальні обов’язки (ПСО) для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу ще 2 місяці – до 1 липня. Таким чином, Нафтогаз до 1 липня продаватиме природний газ газзбутам для потреб населення, виробникам тепла, релігійним організаціям (крім обсягів, що використовуються для провадження їх виробничо-комерційної діяльності) та ДП “Міжнародний дитячий центр “Артек”.
Читайте нас в Telegram: битва за енергонезалежість