Ручне управління енергетикою довело її до кризового стану – ДТЕК
Непрофесійне, ручне регулювання та втручання владних органів у роботу ринку електроенергії призвело до кризового стану в енергетичній галузі. Про 14 квітня під час прес-конференції заявив генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко.
«Десь з серпня минулого року ми почали помічати поступове бажання покерувати ринком, приймати непродумані рішення щодо обмеженням, які формувались на ринку… І ми попереджали, що дуже важливо не чіпати ринок, не обдумавши майбутні наслідки. І нажаль, ми не були почуті і спрацював принцип доміно: незначні одне, два, три рішення призвели до тієї ланцюгової реакції, яку ми зараз спостерігаємо», – сказав гендиректор.
Тімченко перелічив основні рішення, які були прийняті з боку держави, що призвели до критичної ситуації в галузі.
«Спочатку ми робимо обмеження по цінам заявок вночі та вдень (граничні ціни на ринку «на добу наперед» та інших сегментах – ред.), потім ми кажемо про обмеження по яким «Гарантований покупець» продає атомну та «зелену» електроенергію, потім ми робимо все можливе, щоб максимально збільшити імпорт з Росії та Білорусі, потім створюємо умови на ринку, на якому спекулянти, на жаль, починають продаж «повітря», коли заявляють на РДН неіснуючі обсяги електроенергії», – повідомив Тімченко.
На його думку, після кризи у 2015р, коли проблема в енергетичному секторі була спричинена зовнішнім втручанням, зокрема втратою контролю над частиною територій Донецької та Луганської областей, на сьогоднішній день, криза сформувалась внаслідок внутрішніх факторів.
«На жаль, сьогодні, криза в нашій галузі викликана внутрішнім ворогом. А внутрішній ворог – це безвідповідальність, непрофесіоналізм, популізм. Ті речі, які довели за останні 10 років галузь до системної кризи», – зазначив генеральний директор ДТЕК.
Читайте також: У “ДТЕК-Енерго” закликали усунути від управління енергетикою популістів